10.6 °C, 4.5 m/s, 85.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaLatvijas Lauksaimniecības universitātē aizvadīti Azemitologa svētki
Latvijas Lauksaimniecības universitātē aizvadīti Azemitologa svētki
02/10/2019

1. oktobrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) – Jelgavas pils pagalmā tika aizvadīti ikgadējie tradicionālie Azemitologa svētki. Pils pagalmā pulcējās universitātes astoņu fakultāšu pirmo kursu studenti, lai atrādītu iestudētos priekšnesumus un svinīgi tiktu uzņemti lielajā LLU saimē.

Azemitologs ir senākie universitātes svētki, kas šogad norisinājās jau 52. reizi. Tradicionāli Azemitologa svētki sākas ar visu fakultāšu dekānu svinīgu ievešanu pils pagalmā kopā ar pirmā kursa studentiem. Kā pārsteigums LLU vadībai, mācībspēkiem, pirmkursniekiem un skatītājiem tika sagatavots īpašs sveiciens no LLU Zirgkopības mācību centra “Mušķi”, kurā tika demonstrēts figurāls priekšnesums.

Tam tradicionāli sekoja zinību vīra – Azemitologa – ierašanās pils pagalmā zirgu pajūgā, sveica studentus un kopā ar žūriju vēroja fakultāšu sagatavotos priekšnesumus. Pirmkursnieki demonstrēja savu piederību attiecīgajai fakultātei, kā svarīgu un neatņemamu sastāvdaļu no studentu ikdienas dzīves, akcentējot sadarbību un draudzību fakultāšu starpā.

Svētku noslēgumā visu fakultāšu studenti vienojās kopīgā dejā un nodeva svinīgo solījumu Azemitologam – cienīt LLU un tās vērtības. Šogad Azemitologa Lielo balvu ieguva Meža fakultāte (MF), savukārt Mazo balvu ieguva Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte (ESAF).

Azemitologa svētki tradicionāli ik gadu noris jau no 1968. gada rudens un apliecina piederību, uzticību un mīlestību vietai, cilvēkiem un tradīcijām. LLU visu specialitāšu simbols ir zinību vīrs Azemitologs, kurš katru gadu sveic 1. kursa studentus, svinīgi uzņemot tos lielajā LLU studentu saimē. Azemitologa svētki ir LLU piederības, draudzības, patriotisma, lepnuma un prieka svētki.

 

 

Foto: I.Veiliņš

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē