-3.6 °C, 1.8 m/s, 78.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLatvijas ledus tēlniekam panākumi Kanādā
Latvijas ledus tēlniekam panākumi Kanādā
31/01/2013

Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā "Ice on Whyte" Edmontonas pilsētā Kanādā latviešu tēlnieks Sandis Kondrāts komandā ar ASV tēlnieci Evu Suzuko Makgrū, sīvā konkurencē izcīnīja sudraba medaļu ar skulptūru "Pieskāriens". Festivāls šogad svinēja 10 gadu pastāvēšanu un ir nominēts kā nozīmīgākais ziemas pasākums Kanādā. Konkursā piedalījās 20 labākie ASV, Kanādas, Eiropas un Krievijas tēlnieki.

Publicitātes foto

Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā “Ice on Whyte” Edmontonas pilsētā Kanādā latviešu tēlnieks Sandis Kondrāts komandā ar ASV tēlnieci Evu Suzuko Makgrū, sīvā konkurencē izcīnīja sudraba medaļu ar skulptūru “Pieskāriens”. Festivāls šogad svinēja 10 gadu pastāvēšanu un ir nominēts kā nozīmīgākais ziemas pasākums Kanādā. Konkursā piedalījās 20 labākie ASV, Kanādas, Eiropas un Krievijas tēlnieki.
 
31. janvārī festivāla ietvaros Edmontonā, Kanādā, notiks Latvijas kultūras diena. Tēlnieks Sandis Kondrāts sadarbībā ar tēlnieci Evu Suzuko Makgrū veidos sniega skulptūru, kā veltījumu Latvijai, attēlojot Latvieša neatlaidību, spēku un izturību cauri gadu simteņiem cīnoties par brīvību. Skulptūrā tiks attēlots leģendārais līvu varonis Vanems Imanta, kas 1198. gada 24. jūlija kaujā pie Rīgas kalna uzveica Livonijas bīskapu Bertoldu.
 
Latvijas Kultūras dienu “Ice on Whyte” festivāla ietvaros organizē Edmontonas Latviešu biedrība “Imanta” un pasākumu atbalsta Latvijas Institūts, Rīgas Domes Ārlietu pārvalde, Latvijas Republikas Vēstniecība Kanādā, RealLatvia.com, Tūrisma attīstības valsts aģentūra, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Daugavpils novada TIC, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs, Latvijas Kērlinga asociācija un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”.
 
Jau pēc dažām dienām Sandis ieradīsies Jelgavā, lai ledus blokus pārvērstu brīnumā. Jaunākie Sanda Kondrāta mākslas darbi būs apskatāmi no 8. – 10. februārim Jelgavā, Uzvaras parkā 15. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā.

Vairāk par Starptautisko ledus skulptūru festivālu var uzzināt šeit.

Informācija sagatavota
JPPI “Kultūra”