17.3 °C, 2.2 m/s, 81.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrība“Latvijas pasts” aicina iedzīvotājus sakārtot bojātās pastkastītes
“Latvijas pasts” aicina iedzīvotājus sakārtot bojātās pastkastītes
16/06/2020

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas pasts” aicina iedzīvotājus sakārtot bojātās pastkastītes vai arī izvietot jaunas pastkastītes.

“Latvijas Pasta” pārstāve Vineta Danielsone uzsver, ka pastnieka pienākumu kvalitatīvu izpildi sūtījumu piegādē apgrūtina dažādi faktori, tostarp bojātas pastkastītes vai to trūkums, kā arī brīvi klaiņojoši un saimnieku nepieskatīti suņi. “”Latvijas Pasta” dati liecina, ka jūnijā vairāk nekā 151 000 adrešu visā Latvijā bija salauztas vai korespondences drošai ievietošanai nepiemērotas pastkastītes, savukārt 2019. gadā agresīvu suņu dēļ cieta 12 pasta darbinieki, bet 2020. gada pirmajos četros mēnešos fiksēti trīs uzbrukumi,” norāda V.Danielsone.

 

Uzņēmums atgādina, ka pasta pakalpojumu sniedzējam ir tiesības nepiegādāt sūtījumus adresēs, kur pastniekus apdraud bīstami suņi un to īpašnieki ignorē lūgumus ierobežot suņu brīvību pasta sūtījumu piegādes laikā.

 

Savukārt adresātiem, kuri savas pastkastītes nav novietojuši un noformējuši atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.463 “Par pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pasta tīkla piekļuves punktu, pastkastīšu punktu un pastkastīšu ierīkošanu, izvietošanu un noformēšanu, kā arī pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu ierīkošanu prasībām”, pasta komersants korespondenci drīkst nepiegādāt, bet izsniegt pēc pieprasījuma pasta nodaļā.

 

Rūpējoties par pasta sūtījumu veiksmīgu un drošu piegādi, “Latvijas Pasts” aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sev piederošo pastkastīšu stāvoklim – lai tās nav bojātas, ir slēdzamas, lai uz tām ir skaidri saskatāma adrese, dzīvokļa numurs vai mājas nosaukums, uzvārds vai juridiskas personas nosaukums, lai pastkastīte atrodas pieejamā vietā un ir atbilstoša izmēra –, kā arī pieskatīt mājas četrkājainos sargus. Sakarā ar Covid-19 ierobežošanas pasākumiem “Latvijas Pasts” lūdz klientus izvērtēt arī pastkastīšu regulāras tīrīšanas un dezinfekcijas nepieciešamību.

 

 

Foto un informācija: VAS “Latvijas pasts”