23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Latvijas Pasts” slēdz visas pasta nodaļas brīvdienās un saīsina nodaļu darbalaiku darbdienās
“Latvijas Pasts” slēdz visas pasta nodaļas brīvdienās un saīsina nodaļu darbalaiku darbdienās
17/03/2020

Sakarā ar ārkārtas stāvokli un nepieciešamajiem pasākumiem koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai “Latvijas Pasts” no 21. marta pārtrauc visu pasta nodaļu darbību sestdienās un svētdienās, kā arī daļai nodaļu, kas atrodas tirdzniecības centros, no otrdienas, 17. marta, saīsina darbalaiku. Šīs izmaiņas skar arī Jelgavas pasta nodaļas. Uzņēmums aicina klientus izvērtēt nodaļu apmeklējuma nepieciešamību un maksimāli izmantot iespējas pieteikties pasta pakalpojumiem attālināti.

Sākot ar šīs nedēļas nogali, 21. martu, sestdienās un svētdienās līdz turpmākajiem lēmumiem būs slēgtas visas “Latvijas Pasta” nodaļas valsts teritorijā.

 

Savukārt no 17. marta 15 pasta nodaļām dažādos tirdzniecības centros visā valstī saīsināts darbalaiks arī darbdienās. Šīs izmaiņas attiecas arī uz divām pasta nodaļām Jelgavā: no 17. marta Jelgavas 5. pasta nodaļa, kas atrodas tirdzniecības centrā “RAF Centrs” Rīgas ielā 48, darbdienās strādās no pulksten 11 līdz 19, savukārt 24. pasta nodaļa, kas atrodas tirdzniecības centrā “Martas centrs” Dobeles šosejā 7, darbdienās būs atvērta no pulksten 10 līdz 18.

 

Latvijas Pasts atgādina, ka no 16. marta jau stājās spēkā jauna kārtība sūtījumu uzglabāšanai pasta nodaļās – līdzšinējo 30 dienu vietā sūtījumi tiek uzglabāti 60 dienas, un šo pakalpojumu klienti var saņemt bez maksas. Līdz šim par sūtījumu uzglabāšanu pasta nodaļās ilgāk par 10 dienām no klientiem tika iekasēta pakalpojuma maksa. Līdz ar jauno kārtību klientiem nav steidzami jāapmeklē pasta nodaļa sūtījuma saņemšanai, jo 60 dienu periodā tie netiek nosūtīti atpakaļ izsūtītājam un bez maksas glabājas nodaļā. “Latvijas Pasts” aicina klientus izmantot šo iespēju un neapmeklēt pasta nodaļas, ja sūtījumos nav steidzamu dokumentu vai akūti nepieciešamu preču, tādējādi palīdzot samazināt apmeklētāju plūsmu nodaļās.

 

Lai nebūtu jāuzkavējas pasta nodaļā, Latvijas Pasts aicina maksimāli izmantot uzņēmuma mobilās lietotnes iespējas, kas ļauj pakalpojumiem pieteikties attālināti un nodaļā ierasties tieši uz sava pakalpojuma saņemšanu, kā arī pāradresēt ienākošos reģistrētos sūtījumu uz kādu no “Latvijas Pasta” pakomātiem. Attālināti pieteikties pakalpojumiem iespējams 86 lielākajās un noslogotākajās pasta nodaļās visā Latvijā, tostarp divās nodaļās Jelgavā – Satiksmes ielā 59A un Rīgas ielā 47. Nodaļu saraksts, kas piedāvā attālināti pieteikties pakalpojumiem, pieejams ŠEIT.   

 

“Latvijas Pasts” turpina vērtēt pasta nodaļu darbības un sūtījumu piegādes turpmāku optimālu nodrošināšanu, ņemot vērā ārkārtas situāciju.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: VAS “Latvijas Pasts”