16.6 °C, 0.8 m/s, 87.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLATVIJAS SKOLU KOMANDU ČEMPIONĀTS BADMINTONĀ
LATVIJAS SKOLU KOMANDU ČEMPIONĀTS BADMINTONĀ
29/01/2018

Skolēnus aicina piedalīties arī badmintona sacensībās!

2018.gadā Latvijā pirmo reizi tiks organizēts “Tallink” Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā, kas ir iekļauts arī Latvijas skolu sporta federācijas kalendārā un badmintons būs skolu sporta sistēmā līdzvērtīgāks basketbolam, futbolam, florbolam, volejbolam, rokasbumbai un citiem sporta veidiem, kuros regulāri notiek skolu komandu sacensības. Paredzēta, ka Latvijas skolu komandu čempionātā uzvarētāji iegūs vērtīgu balvu no “Tallink” – visi komandas dalībnieki un treneri (līdz 12 cilvēkiem) varēs doties kruīza braucienā uz Stokholmu.

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notiks trijās vecuma grupās: sākumskola (4.-6.klase, līdz 2005.gadā dzimušie), pamatskola (7.-9. klase, līdz 2002.gadā dzimušie) un vidusskola (10.-12.klase, līdz 1998.gadā dzimušie). Kā paredz sacensību Nolikums, skolu komandu čempionātā badmintonā var piedalīties visas Latvijas sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas, ģimnāzijas, kā arī arodskolas un speciālās skolas.

Sākotnēji tiks noskaidroti reģionālo čempionātu uzvarētāji Kurzemē, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā. Reģionālo turnīru uzvarētāji tiks apbalvoti ar medaļām un reģiona čempiona kausu, kā arī sponsoru dāvānām. Latvijas čempionāta finālturnīrs notiks Salaspilī, 2018.gada 6.aprīlī, pulcējot 2 labākās komandas no katra reģiona, kā arī trīs labākās komandas no Rīgas. Salaspils novads, kā finālturnīra rīkotājs, varēs visās vecuma grupās pieteikt arī savu komandu, lai vietējiem skolēniem ir par ko tribīnēs klātienē līdzi just.

Lai piedalītis sacensībās vienā komandā skola var pieteikt 8 puišus un 8 meitenes, taču maksimālais spēlētāju skaits vienā spēlē ir 4 puiši un 8 meitenes, bet minimālais skaits ir 2 puiši un 2 meitenes. Vienā komandu spēlē viens spēlētājs var piedalīties tikai 2 kategorijās. Komandu savstarpējā spēle sastāv no 5 atsevišķām spēlēm – zēnu un meiteņu vienspēle, zēnu un meiteņu dubultspēle, kā arī jauktā dubultspēle. Komandu savstarpējā sacensība notiek līdz viena no komandām izcīna 100 punktus. Spēļu secība tiek noteikta izlozē pirms katras komandu sacensības.

“Šī ir iespēju skolu komandu čempionātā ļoti labi sevi parādīt tām skolām, kurai ir grūti nokomplektēt lielās komandas, kādas nepieciešamas tādos komandu sporta veidos kā futbols, volejbols, rokasbumba vai basketbols. Tā ir iespēja gan lielajām skolām, gan arī mazajām lauku skolām,” stāsta Latvijas skolu sporta federācijas prezidents Andris Lukss.

“Lai gan badmintons ir individuāls sporta veids, taču pasaulē tieši komandu sacensībās ir tās, kuras piesaista vislielāko interesi. Klubu čempionāti ir kā galvenais badmintona dzinulis, veicinot mediju, sponsoru un līdzjutēju interesi,” uzskata Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. “Šogad mūsu prioritāte ir attīstīt komandu čempionātus, tai skaitā iesākt tradīciju rīkot Latvijas skolu komandu čempionātu, attīstīt Latvijas badmintona līgu, aizsākt studentu līgu,” norāda Kristians Rozenvalds. 

 

 

Informācija: Latvijas Badmintona Federācija