25.4 °C, 2.7 m/s, 65.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLatvijas skolu ziemas festivālā piedalīsies četras Jelgavas skolu komandas
Latvijas skolu ziemas festivālā piedalīsies četras Jelgavas skolu komandas
08/02/2021

Ir noslēgusies pieteikšanās Latvijas skolu ziemas festivālam. Dalībnieki skaits sasniedz maksimālo iespējamo – 100. Festivālā piedalīsies arī četras Jelgavas skolu komandas.

Latvijas Sporta federāciju padomes projektu speciālists Ronalds Režais informē, ka dalībai Latvijas skolu ziemas festivālā ir pieteikušās četras skolu komandas no Jelgavas: Jelgavas 4. vidusskola, Jelgavas Centra pamatskola, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija un Jelgavas Valsts ģimnāzija. Katra iestāde drīkstēja pieteikt vienu komandu – līdz 30 dalībniekiem (15 puiši un 15 meitenes).

Jāatgādina, ka 2021. gadā Latvijas skolu ziemas festivāls norisināsies virtuāli, no 19. februāra līdz 4. martam skolēniem sacenšoties un rezultātus fiksējot ar viedtālruņiem speciāli ziemas festivālam izveidotā, vienkārši lietojamā digitālā platformā. Šā gada ziemas festivāla ieskaitē būs sešas aktivitātes: skriešana, iešana, nūjošana, distanču slēpošana, kalnu slēpošana un snovbords.

 

Rezultāti tiks publicēti Latvijas Sporta federāciju padomes mājaslapas sadaļā “Festivāls”. Skolēna rezultāts tiks ieskaitīts arī skolas kopvērtējumā, ko veidos izglītības iestāžu audzēkņu veikto distanču summa. Plānots apbalvot skolu kopvērtējuma un individuāli labākos skolēnus gan katrā izglītības iestādē, gan Latvijas skolu kopvērtējumā:

  • pirmās trīs skolas, kas kopvērtējumā starp visām skolām būs veikušas visgarāko attālumu, tiks apbalvotas ar kausiem,
  • pirmie trīs skolnieki un pirmās trīs skolnieces, kas starp visu skolu dalībniekiem būs veikuši visgarāko attālumu, tiks apbalvoti ar kausiem,
  • pirmie trīs skolnieki un pirmās trīs skolnieces katrā skolā, kas būs veikuši visgarāko attālumu, tiks apbalvoti ar medaļām.

Latvijas skolu ziemas festivāls notiek kopš 1994. gada, un tā mērķis ir veicināt skolu bērnu un jauniešu fizisko aktivitāti, vienlaikus radot sportisku svētku sajūtu. Šogad festivāls norisināsies jau 24. reizi.

 

Foto: Jelgavas pilsēta