20 °C, 2 m/s, 73 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLatvijas sporta deju dejotāji šogad tiksies Pasta salas slidotavā
Latvijas sporta deju dejotāji šogad tiksies Pasta salas slidotavā
13/08/2021

Nākamnedēļ Jelgavā satiksies sporta deju dejotāji no visas Latvijas – sestdien, 21. augustā, mūsu pilsētā notiks Latvijas čempionāts standartdejās, Latvijas čempionāts pieaugušajiem Latīņamerikas dejās, kā arī jau tradicionāli dejotāji cīnīsies par Jelgavas domes kausu. Deju sacensības pirmo reizi tiks aizvadītas ārpus telpām – publiskajā slidotavā Pasta salā.

“Sporta deju čempionātu pirmo reizi aizvadīsim ārā. Šis ir piektais Latvijas čempionāts, ko rīkojam Jelgavā, un tā norise būs izaicinājums gan mums, gan dejotājiem, jo šādā formātā līdz šim tas nav noticis. Taču man ir ļoti laba komanda, un ticu, ka mums viss izdosies, lai varam baudīt skaistus deju svētkus mūsu pilsētā, turklāt ar skatītājiem,” atzīst sacensību organizatore sporta deju kluba (SDK) “Lielupe” vadītāja Ilona Freimane, piebilstot, ka šis būs otrais deju čempionāts Latvijā šogad.

 

Vēl līdz 19. augustam norit dalībnieku pieteikšanās, un sacensību organizatore lēš, ka Latvijas čempionāti un Jelgavas domes kausa sacensības Jelgavā varētu pulcēt vairāk nekā 200 dejotāju no astoņiem gadiem līdz senioru vecumam. SDK “Lielupe” šogad Latvijas čempionātā pārstāvēs astoņi pāri, bet Jelgavas domes kausā – 10 pāri. “Tas ir mazāk nekā ierasti, un iemesls ir Covid-19 ieviestie ierobežojumi sportā, kas būtiski ietekmēja deju programmu pilnvērtīgu sagatavošanu,” stāsta I.Freimane.

 

Latvijas čempionātā standartdejās sacentīsies bērni no 8 līdz 11 gadu vecumam, juniori no 12 līdz 15 gadu vecumam, jaunieši no 16 līdz 18 gadu vecumam, U-21 grupas jaunieši, kā arī seniori, Latvijas čempionātā Latīņamerikas dejās – pieaugušie, savukārt Jelgavas domes kausā – bērni un jaunieši, kuri nepiedalās Latvijas čempionātā. “Latīņamerikas dejās noskaidrosim divus labākos pārus, kuri valsti pārstāvēs Eiropas un pasaules čempionātos,” piebilst I.Freimane.

 

Jāpiebilst, ka standarta dejas ietver lēno valsi, tango, fokstrotu, Vīnes valsi un kvikstepu, bet Latīņamerikas dejas – sambu, čačača, rumbu, pasodobli un džaivu. Jelgavas domes kausa sacensībās tiks izdejotas gan standartdejas, gan Latīņamerikas dejas.

 

Jau tradicionāli Latvijas čempionātā deju pāru sniegumu vērtēs starptautiska žūrija – tiesneši no dažādām valstīm.

 

Sacensības sestdien sāksies pulksten 10, un to norise plānota piecās daļās. Deju sacensības Pasta salas slidotavā varēs vērot skatītāji, kuriem ir Covid-19 sertifikāts vai pēdējo 48 stundu laikā veikts Covid-19 tests, kas apliecina, ka persona nav inficēta. Dienas ieejas maksa ir 10 eiro, pensionāriem – 2 eiro. Ieejas kartes varēs iegādāties pirms pasākuma, uzrādot Covid-19 sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testu kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

 

Sacensības atbalsta Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Sporta servisa centrs, Jelgavas novada pašvaldība, Latvijas Sporta deju federācija un vietējie uzņēmēji.

 

 

 

Foto: SDK “Lielupe” arhīvs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē