16.7 °C, 1.7 m/s, 84.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLATVIJAS TRIĀLA ČEMPIONĀTĀ UZVAR ANDRIS GRĪNFELDS
LATVIJAS TRIĀLA ČEMPIONĀTĀ UZVAR ANDRIS GRĪNFELDS
30/08/2017

Latvijas triāla čempionāts noslēdzas ar jelgavnieka uzvaru!

Augusta pēdējā nedēļas nogalē “Viking Trial” klubs Grobiņā organizēja šī gada pēdējo (5.) Latvijas triāla čempionāta posmu, kur sekmīgi starti izdevās daudziem Jelgavas pilsētas sportistiem. Aizvadītajās sacensībās moto un velo grupās kopumā startēja 50 dalībnieki, tai skaitā viesi no igaunijas. Absolūtajā vērtējumā, tāpat kā visos iepriekšējos posmos, uzvarēja jelgavnieks Andris Grīnfelds (Agarska Triāla Klubs), līdz ar to sesto reizi pēc kārtas kļūstot par Latvijas čempionu. 

Līdz šim, pēc Triāla atdzimšanas Latvijā 1997.gadā, septiņas reizes čempiona godā ir bijis Renārs Agarskis (Agarska TK) un piecas reizes Kaspars Vērnieks (Agarska TK / Mototriāla skola). Arī A grupas otrā un trešā vieta visas sezonas garumā bija nemainīga: otrais Kristers Einass (Grobiņas MK), trešais Niks Alksnis (Viking Trial). 

B grupā sacensībās piedalījās Slovākijas labākais triālists Peter Vranak, kurš sīvā cīņā tikai par dažiem punktiem bija pārāks par Kasparu Vērnieku (MT skola). B grupā sezonas kopvērtējumā uzvarēja Arvis Alksnis (Viking Trial), atstājot otrajā Daini Vītoliņu (MT skola) un trešajā Kasparu Vērnieku.

C grupā līdz pēdējam posmam otrais bija Daniels Grinkevičs (Agarska TK), taču Grobiņā viņš nevarēja piedalīties. Līdz ar to gan posmā, gan kopvērtējumā uzvarēja Guntars Mateuss (Grobiņas MK), bet Daniels noslīdēja kopvērtējumā uz trešo vietu. Gan posmā, gan kopvērtējumā otrais Arvis Alksnis (Viking Trial).

D grupā Grobiņā uzvaru izcīnija viesis no igaunijas, pieredzējušais Tonis Ross. Pirmo reizi šajā sezonā uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Rainers Pīrāgs (Agarska TK), trešais Mart Kalve (Igaunija). Ketija Agarska (Agarska TK) šajā grupā šoreiz tikai septītā. Gada kopvērtējumā C grupā Rainers otrais, bet Ketija piektā. Uzvara šoreiz Marekam Emilam Robežniekam (AKA TEAM), trešā vieta Toni Rosam.

Četrgadīgais Jelgavas triāla kluba dalībnieks Adrians Grīnfelds ieguva 6.vietu mini (bērni līdz 9 gadu vecumam) grupā, kas sezonas kopvērtējumā viņam nodrošināja 5.vietu. Atsevišķs vērtējums pēc absolūtā rezultāta ir sieviešu grupai. Šogad Latvijas sacensībās kopumā piedalījušās septiņas meitenes, tai skaitā divas igaunietes. Pirmā šai vērtējumā Ketija Agarska (Agarska TK), otrā Lote Kurpniece, trešā Adele Kurpniece (abas LRK Sigulda).

Latvijas izlases satāva sportistis – Andris Grīnfelds, Kristers Einass un Niks Alksnis – no 21. līdz 24.septembrim piedalīsies Pasaules valstu komandu čempionātā (Nāciju Triālā, TDN).

Vēl atlikušas sezonas noslēguma sacensības Igaunijā Muhu, sezonas noslēgums Priežkalnos, kur kopā ar triālu jau daudzu gadu garumā tradicionāli notiek triāls enduro motocikliem un ekstrēmā moto daudzcīņa, kas pulcina lielu skaitu iesācēju ar visu veidu enduro, krosa un arī ielas motocikliem, un varbūt sezonas noslēguma klubu treniņsacensības noorganizēs arī citi triāla klubi.

 

 

Informācija: Agarska TK