20.7 °C, 2.6 m/s, 56.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLatvijas vieglatlētikas čempionāta pirmā diena noslēgusies
Latvijas vieglatlētikas čempionāta pirmā diena noslēgusies
08/08/2020

8. un 9. augustā Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, norisinās 99. Latvijas vieglatlētikas čempionāts pieaugušajiem un U-23 grupai. Sacensību pirmā diena noslēgusies. Jelgavnieku bilance ir zelts, sudrabs, bronza, divi fināli un sezonas labākais rezultāts.

Sacensības sākās ar oficiālo atklāšanu, kurā ceļavārdus sportistiem vēlēja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, kura sportistiem novēlēja vispirms cīnīties pašiem ar sevi un tikai tad – ar konkurentiem, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš un Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš.

Sacensību pirmajā dienā, 8. augustā, Jelgavas sportisti startēja piecās disciplīnās. 100 metru sprintā mūsu skrējējiem Mārai Annai Zīvertei un Artūram Isajevam izdevās iekļūt finālā. Diemžēl Māra Anna priekšskrējienā, kurā finišēja pēc 12,43 sekundēm, guva traumu un fināla skrējienā nevarēja piedalīties. Savukārt Artūrs izcīnīja 6. vietu ar rezultātu 11,20 sekundes. Kā norāda sportists, tas ir viņa šīs sezonas labākais rezultāts, tomēr par sevi atgādinājusi agrāk gūta trauma. Latvijas čempiona rezultāts bija 10,74 sekundes. Šajā disciplīnā startēja arī Alise Kārkliņa, kurai 16. vieta starp 19 skrējējām.

400 metru distancē Dace Asme izcīnīja 8. vietu 13 skrējēju konkurencē, finišējot 1:03,06 minūtēs (uzvarētājas laiks – 56,37 sekundes). U-23 grupā šis rezultāts viņai deva 3. vietu. Jelgavas vieglatlēts Mareks Lazdāns izcīnīja 13. vietu, finišējot pēc 52,97 sekundēm. Kopumā distancē startēja 21 skrējējs, un uzvarētāja rezultāts bija 47,39 sekundes.

Divi jelgavnieki startēja arī lodes grūšanā. Desmit sportistu konkurencē pieaugušo grupā 8. vietu ieguva Maksims Korotovs ar rezultātu 12,06 metri, savukārt 9. vieta – Emīlam Svenam Bumbierim ar rezultātu 11,29 metri. Savukārt U-23 grupā Emīlam Svenam ir 2. vieta. Latvijas čempions lodes grūšanā lodi aizgrūda 15,72 metrus.

Zelta medaļu ieguva un savu Latvijas čempiona titulu nosargāja šķēpmetējs jelgavnieks Gatis Čakšs, kurš sacensībās pārstāvēja Jelgavas novadu. Viņš šķēpu aizmeta 83,80 metrus, vien par deviņiem centimetriem atpaliekot no sava personīgā rekorda.

Otrajā dienā sacensības sākas pulksten 10.30. Jelgavnieki izies uz starta diska mešanā sievietēm, 200 metru skrējienā sievietēm un vīriešiem, 400 metru barjerskrējienā vīriešiem, augstlēkšanā vīriešiem un 5000 metru skrējienā sievietēm. Jāpiebilst, ka Māra Anna Zīverte un Artūrs Isajevs, kuiem bija plānots starts 200 metru sprintā, sacensībās tomēr nepiedalīsies. Ar sacensību programmu var iepazīties ŠEIT.

Skatītājiem ieeja sacensībās ir bez maksas, un jāievēro spēkā esošie epidemioloģiskās drošības nosacījumi. Skatītāji klātienē sportistu gaitām līdz var sekot uz stadionā izvietota ekrāna. Savukārt tie, kuri nevar sacensības apmeklēt klātienē, var čempionātu vērot tiešraidē sportacentrs.com internetā un TV.

Čempionātu rīko Latvijas Vieglatlētikas savienība un Jelgavas pilsēta, sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.

Latvijas vieglatlētikas čempionāts pieaugušajiem mūsu pilsētā notiek pirmo reizi.

Foto: Sporta servisa centrs/Jana Leite