18 °C, 3 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLatviju apceļos krāšņākais brīvdabas jauniestudējums – mūzikls
Latviju apceļos krāšņākais brīvdabas jauniestudējums – mūzikls
05/07/2005

“Izklaides producentu apvienība 7” sadarbībā ar ierakstu kompāniju “Platforma Records” klajā laidīs arī dubultalbumu – izrādes soundtreku, kurā būs dzirdama Rīgas skaņu ierakstu studijā tapusī mūzikla CD versija. Jau šīs nedēļas beigās Latvijas radiostacijām tiks nodots singls no topošās izrādes. Tā būs mūzikla fināldziesma “Prieka himna”, kuru radioversijā izpildīs dziedātājs Intars Busulis, piedaloties visiem izrādes dalībniekiem. Šonedēļ Rīgas kinostudijā sākas izrādes mēģinājumi. Tērpus izrādei gatavo jaunā māksliniece Estere Pumpura, skatuves scenogrāfiju veido viens no lielākajiem šī amata meistariem Latvijā – Aigars Ozoliņš, bet iestudējuma horeogrāfija ir Edgara un Lilijas Liporu pārziņā.

“Mūzikla sagatavošana ilga pusgadu. Tas ir netipiski šībrīža vispārējām tendencēm, kad lielākā daļa pasākumu tiek veidoti lielā steigā, maz domājot par pašu galveno – kvalitāti un skatītāju labsajūtu. Mūsu mērķis ir dāvāt cilvēkiem prieku un augsta līmeņa sniegumu, tāpēc izrādes tapšanā iesaistīti cilvēki, kuri grib un māk strādāt. Vēlamies pierādīt, ka arī Latvijā iespējams uzvest krāšņas un skaistas brīvdabas izrādes, kādas pēdējā laikā esam pieraduši redzēt tikai ārvalstīs. Jo ne vienmēr naudā meklējams galvenais panākumu noslēpums, bet gan vēlmē darboties,” stāsta mūzikla direktors Aigars Dinsbergs.

“Lai gan “Vella kalpi” ir latviešiem zināms stāsts, šajā mūziklā slavenā leģenda būs vērojama un klausāma pilnīgi jaunā skatījumā, vairāk akcentējot mīlestību, uzticību un vienotību kā galveno ieroci Rīgas un dzimtenes aizstāvībai. Mūzikla librets veidots pēc Rutku Tēva romānu motīviem, taču, kopumā ņemot, darbs ir pilnīgi no jauna radīts un tajā netrūks ne jautrības un trakulības, ne arī latviešiem raksturīgās smeldzes,” stāsta mūzikla idejas un libreta autors, daudzu populāru muzikālu šovu veidotājs Kārlis Anitens, kuram “Vella kalpi” ir debija dramaturģijā.

Arī muzikālajā jomā izrādes skatītājus gaida patīkami pārsteigumi. Komponists Raimonds Tiguls mūziklam radījis ļoti daudzveidīgu, bet savstarpēji saistītu un saskanīgu skanējumu. “Sakomponēt mūziku brīvdabas izrādei nav viegli, jo skatītājs ir nācis atpūsties, turklāt apkārtējā vide ne vienmēr ļauj koncentrēties. Tādēļ mūzikai ir jābūt vienkāršai, bet daudzveidīgai,” stāsta Raimonds Tiguls. Savukārt, ar maestro Raimonda Paula atļauju izrādes muzikālo materiālu lieliski papildina dziesmas no populārajām kinofilmām “Vella kalpi” un “Vella kalpi Vella dzirnavās”.

Pēc vairāku mēnešu rūpīgām pārdomām, mūzikla radošajai komandai izdevies atrast kolorītu aktieru, mūziķu un komiķu trupu, kura kopā veido ļoti raibu un līdz šim neredzētu ansambli. Vella kalpu Andri spēlēs seriāla “Likteņa līdumnieki” zvaigzne un Dailes teātra aktieris Intars Rešetins. Pētera loma uzticēta vienam no izskatīgākajiem un muzikālākajiem aktieriem – Artim Robežniekam. Savukārt, Ērmanis brīvdabas mūziklā būs Valsts Leļļu teātra aktieris, kādreiz populārā TV raidījuma “Alus ziņas” vadītājs un kaskadieris Jānis Kirmuška. Vella kalpa Andra mīļoto meiteni Rūtu spēlēs Valmieras teātra un seriāla “Dzīvoklis” aktrise Ieva Puķe vai viena no populārākajām reklāmas un kinofilmu balsīm Latvijā – Aīda Ozoliņa. Savukārt, pērnā gada realitātes šova „Ekspedīcija” līdere Zane Burnicka “Vella kalpos” iejutīsies Annas lomā. Izrādes soundtrekā Annas lomu iedziedājusi populārā aktrise Karīna Tatarinova. Ērmaņa izredzētās Lēnes lomā pirmo reizi aktiermākslā debitēs kolorītā dziedātāja Chilli. Svētā Pētera baznīcas virsmācītāju Hermanu Samsonu izrādē spēlēs iemīļotais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs, viņa kundzi Ģertrūdi – dziedātāja Margarita Vilcāne vai aktrise un realitātes šova “Robinsoni” dalībniece Anna Šteina. Savukārt, Samsona un Ģertrūdes meitu Cecīliju atveidos populārā televīzijas seriāla “Likteņa līdumnieki” galvenās lomas Ievas tēlotāja Sigita Jevgļevska. Priores lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska, bet Rīgas birģermeistaru Niklāvu Eki tēlos komiķis Gunārs Placēns, kurš vienīgais no trupas piedalījies arī leģendārajās kinofilmās. Pilsētas padzītā zinātņu maģistra Daniela Rebusa loma uzticēta Dailes teātra aktierim Jurim Gornavam. Zviedrijas karali Gustavu Ādolfu izrādē spēlēs režisors Valdis Pavlovskis, bet zviedru ģenerāli Svenu Hornu – populārais dziedātājs Normunds Rutulis vai Julian. Četrus Rīdziniekus, kuri ir klāt teju vai visos pilsētas notikumos, izrādē spēlēs lielisks mūziķu kvartets – Olga Rajecka, Žoržs Siksna, Līga Robežniece un Cash. Bet kā īpašs pārsteigums izrādē visiem komiskā žanra cienītājiem būs daiļā Čigāniete, kuru spēlēs kolorītā Jolanda Suvorova, kura plašākai sabiedrībai kļuva pazīstama, darbojoties medmāsiņas lomā kopā ar Fredi savulaik populārā TV šovā. Rīgas karakalpu un zviedru karavīru lomās iejutīsies folkloras grupas “Vilki” dalībnieki, savukārt, divu sirreālo tēlu – Rīgas uzticības atslēgas un Rīgas mīlestības atslēgu balsis piederēs aktrisei Katrīnei Pasternakai un jaunajai, daudzsološajai dziedātājai Līgai Priedei.

“Vella kalpu” pirmizrāde notiks 22. jūlijā Kuldīgā. Pēc tam 30.jūlijā mūzikls tiks izrādīts Bauskā, 5.augustā – Saulkrastos, 6.augustā – Alūksnē , 19.augustā – Smiltenē , 20.augustā – Rēzeknē, 27.augustā – Liepājā un 2.septembrī – Jelgavā. Ieejas biļete uz viduslaiku stila izklaidējošu programmu visai ģimenei no plkst. 19:00, izrādi plkst. 21:00 un nakts balli līdz 3:00 rītā kopā ar Gunti Skrastiņu un grupu “No pusvārda”, maksā tikai 2 lati. Izklaides producentu apvienība 7” aicina apmeklētājus biļetes iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīze” kasēs vai vietējās tirdzniecības vietās, lai pasākuma dienā pie ieejas neveidotos cilvēku drūzma. Turklāt atsevišķās vietās, izrādes apmeklētāju skaits būs ierobežots.

Lai noskaidrotu, kurā Latvijas reģionā dzīvo visvairāk brīvdabas izrāžu mīļotāju, mūzikla organizētāji izsludina savdabīgu sacensību par lielāko apmeklētāju skaitu starp pilsētām un to tuvākajiem apkaimēm, kur paredzētas „Vella kalpu” izrādes, kā galveno balvu tūres noslēgumā kopā ar mūzikla varoņiem pasniedzot īpašu sertifikātu un solījumu – nākamās vasaras jauniestudējuma pirmizrādi sarīkot uzvarētājpilsētā.