15.7 °C, 2 m/s, 67.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLatviju Eiropas kērlinga čempionātā pārstāvēs Jelgavas komanda
Latviju Eiropas kērlinga čempionātā pārstāvēs Jelgavas komanda
11/10/2019

Ar trim finālspēlēm noslēdzās kvalifikācijas turnīrs kērlinga komandām, lai noskaidrotu šīs sezonas Latvijas izlasi. Sieviešu konkurencē izlases statusu izcīnīja Jelgavas kērlinga kluba komanda ar Ivetu Stašu-Šaršūni skipa pozīcijā.

 

Pamatturnīrā sacentās četras komandas. Labāko divu komandu vidū sieviešu konkurencē iekļuva abas Jelgavas kērlinga kluba komandas: Ivetas Stašas-Šaršūnes un Ievas Rudzītes vadītās komandas.

 

Pirmā cīņa sieviešu finālsērijāaizsākās par labu Rudzītes komandai, kura spēja nozaga divus punktus jau pirmajā endā. Nozogot punktu arī ceturtajā endā, viņas pēc pus spēles izvirzījās vadībā ar 5:2. Savukārt spēles otrā daļa padevās labāk Stašas-Šaršūnes komandai, tomēr pēdējā endā viņām neizdevās izcīnīt vajadzīgos punktus, piekāpjoties ar 6:7.

 

Sāpīgais zaudējums līdzīgajā pirmajā spēlē Stašas-Šaršūnes komandai uzdzina sportisko niknumu, kas atspoguļojās otrās spēles sākumā, kad viņām pēc trim endiem izdevās panākt 6:0 savā labā. Lai arī likās, ka spēles iznākums būs zinām jau krietni agrāk kā 10 endos, tomēr viņu pretinieces to nepieļāva, nākamajos trīs endos pietuvojoties līdz -1 (5:6). Lai kā Rudzītes komanda centās salauzt spēles gaitu, Stašas-Šaršūnes komanda atguvās pēc zaudētajiem punktiem un, uzvarot ar 10:7, panāca finālsērijā neizšķirtu.

 

Izšķirošajā, trešajā spēlē komandas rādīja ļoti teicamu sniegumu metienos un cīņa noritēja par katru laukuma centimetru. Līdz pat piektā enda beigām spēles solījās būt spraiga arī tās otrajā daļā, jo uz tablo bija neizšķirts 4:4. Nelielas neprecizitātes Rudzītes komandas metienos deva iespēju septītajā endā Stašas-Šaršūnes komandai nozagt punktu un iegūt pārsvaru +3 (7:4). Vairākas kļūdas arī astotajā endā noveda Rudzītes komandu pie vēl zaudētiem trim punktiem (4:10), pēc kā viņas nolēma paspiest rokas un atzīt pretinieču pārākumu. Šī uzvara  Stašas-Šaršūnes komandai nodrošināja uzvaru visā finālsērijā ar 2:1 un tiesības kļūt par Latvijas izlasi 2019./2020.gada sezonā.

 

Visu spēļu rezultāti sievietēm: http://www.curling.lv/turniri/ec-kvalifikacija-sievietes#rezultati
Finālspēļu atkārtojumi ar komentāriem: https://www.youtube.com/channel/UC5Q1I_SEGgQ-jCNJmQDnSfg

 

 

Informācija un foto: Latvijas Kērlinga asociācija