19.1 °C, 1.8 m/s, 94 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaLaulības reģistrācijā turpmāk varēs piedalīties arī noteikts skaits viesu
Laulības reģistrācijā turpmāk varēs piedalīties arī noteikts skaits viesu
12/05/2020

Ņemot vērā Ministru kabineta (MK) pieņemtos ārkārtējās situācijas ierobežojumu atvieglojumus, no 12. maija atļauta pulcēšanās gan publiskos, gan privātos pasākumos grupās līdz 25 cilvēkiem, ja tiek ievērota divu metru distance, līdz ar to atļauta arī svinīgā laulības reģistrācija Dzimtsarakstu nodaļā ar viesu klātbūtni. Izvērtējot iespējas esošajās telpās nodrošināt drošības prasību ievērošanu, Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā noteikts, ka vienā svinīgajā laulības reģistrācijā var piedalīties līdz 15 viesiem.

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Diāna Pavlovska informē, ka, lai nodrošinātu visas spēkā esošās prasības par savstarpēju divu metru distanci, vienā svinīgajā laulības reģistrācijā var piedalīties līgava, līgavainis, divi pilngadīgi liecinieki un 15 viesi, ieskaitot fotogrāfus un citas personas. Viesu daudzums tiks uzraudzīts un kontrolēts. Tāpat tradicionālos sveicienus kāzu viesi lūgti organizēt ārpus Dzimtsarakstu nodaļas telpām vai arī radoši pieiet šai tradīcijai, lai nenotiktu drūzmēšanās.

 

Līdz ierobežojumu atvieglojumu pieņemšanai ārkārtējās situācijas laikā laulības reģistrācija tika veikta kā juridisks akts bez ceremonijas, fotogrāfa un viesiem, klātesot tikai jaunajam pārim un diviem pilngadīgiem lieciniekiem. Šādā kārtībā laikā no 13. marta līdz 11. maijam Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā noslēgtas 40 laulības, kas ir par 19 mazāk nekā šajā pašā laika posmā pērn. Tomēr jau šajā nedēļas nogalē – 16. maijā – pirmie pieci pāri noslēgs savu savienību Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā, klātesot arī viesiem. Jāatgādina, ka, pamatojoties uz MK rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, ārkārtējās situācijas laikā laulību iesnieguma termiņš var tikt pagarināts līdz vienam gadam – iepriekš tas bija derīgs sešus mēnešus no iesniegšanas brīža.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē