17 °C, 4.1 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLediņu ceļā pabeigta dubultā virsmas apstrāde; Aizsargu ielā pa posmiem turpinās asfalta pamatkārtas ieklāšana
Lediņu ceļā pabeigta dubultā virsmas apstrāde; Aizsargu ielā pa posmiem turpinās asfalta pamatkārtas ieklāšana
06/07/2023

Pa posmiem turpinās būvdarbi Aizsargu ielā – daļā brauktuves jau ieklāta asfalta pamatkārta, bet tikko noslēgusies dubultā virsmas apstrāde Lediņu ceļa posmā līdz pilsētas robežai. Paralēli norit darbi Kārniņu ceļā, kur ieklāta apakškārta un daļa no virskārtas. Drīzumā būvnieki sāks arī rakšanas darbus Kārniņu ceļa un Aizsargu ielas krustojumā, lai tur izveidotu rotācijas apli. Jāatgādina, ka tranzītielas pārbūves laikā transporta kustība netiek slēgta – tā tiek regulēta ar pagaidu luksoforiem, un autovadītājiem jārēķinās ar papildu laiku ceļā.

“Lediņu ceļš līdz pilsētas robežai ir gatavs – šajā posmā veikta dubultā virsmas apstrāde. Mums zināms, ka arī Jelgavas novads šobrīd izsludinājis iepirkumu, lai uzlabotu Lediņu ceļa segumu, kas atrodas novada teritorijā. Kārniņu ceļā nofrēzēts vecais asfalts Staļģenes ielas virzienā un jau izbūvēta apakškārta. Savukārt Aizsargu ielā jau vairāk nekā 500 metru garā posmā ir ieklāta asfalta pamatiekārta, un būvnieks secīgi pa posmiem virzās uz priekšu,” stāsta pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vadītājs Māris Mielavs.

Aizsargu ielas posmā no rotācijas apļa līdz pilsētas robežai pilnībā tiks atjaunots tranzītielas segums, uzlabota lietusūdens novade, saremontētas caurtekas, savukārt, lai uzlabotu satiksmes drošību, krustojumā ar Kārniņu ceļu tiks izbūvēts rotācijas aplis. Tuvojoties rotācijas aplim un rotācijas aplī izbūvēs apgaismojumu, bet gājēju drošībai – ietvi rotācijas aplī un ielas šķērsošanas zonu gājējiem. Tāpat projekta laikā atjaunos ielas segumu Kārniņu ceļā, bet Lediņu ceļa posms līdz pilsētas robežai jau piedzīvojis dubulto virsmas apstrādi.

Jāatgādina, ka remontdarbu laikā slēgt satiksmi nav paredzēts. Darbu sākumposmā Aizsargu ielā un Kārniņu ceļā satiksmes kustība tiks organizēta ar luksoforiem.

Kopējais projekta realizācijas laiks ir 12 mēneši. Darbus iepirkuma konkursa rezultātā SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” veiks par kopējo summu 1 462 123,14 eiro (bez PVN).

Jāatgādina, ka pašvaldība jau vairākus gadus sistemātiski strādāja, lai piesaistītu finansējumu ļoti sliktā stāvoklī esošo tranzītielu – Aizsargu ielas un rotācijas apļa – rekonstrukcijai. Tranzītielu ceļa segums beidzamos gados bija tādā stāvoklī, ka vairs nespēja nodrošināt atbilstošu satiksmes drošību pie šādas satiksmes intensitātes. Lai novērstu ceļu satiksmes bīstamību, pašvaldība bija spiesta Aizsargu ielas posmā no Vircavas upes tilta līdz rotācijas aplim samazināt atļauto braukšanas ātrums līdz 50 kilometriem stundā. Taču Satiksmes ministrija ilgstoši atbildēja, ka, lai gan tranzītielas atbilst visiem kritērijiem atbalsta saņemšanai, valsts piešķirtais finansējums ir nepietiekams minētā projekta atbalstam. Lai nepieļautu ielas pilnīgu sabrukšanu, pašvaldība par aizņēmuma līdzekļiem pērn izstrādāja ielu rekonstrukcijas projektu un iesniedza ministrijai jau gatavu projektu. Šogad, lai arī ne pilnā apjomā, valsts finansējums beidzot apstiprināts. Pašvaldība nekavējoties izsludināja iepirkumu par Aizsargu ielas pārbūvi, sadalot projektu trīs daļās, un kā pirmā tiks pārbūvēta Aizsargu iela.

Šobrīd ir izsludināts iepirkums projekta otrajai kārtai – par Aizsargu ielas rotācijas apļa pārbūvi. Arī tur darbi varētu sākties šovasar.