23.4 °C, 2.3 m/s, 73.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLedus sapņus Jelgavā izsapņojuši vairāk nekā 80 tūkstoši apmeklētāju
Ledus sapņus Jelgavā izsapņojuši vairāk nekā 80 tūkstoši apmeklētāju
12/02/2018

Papildināts ar video. Noslēdzies Baltijā vērienīgākais ziemas notikums – 20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šajā nedēļas nogalē uz Jelgavu baudīt ledus burvību bija devušies vairāk nekā 80 tūkstoši interesenti, savukārt meklējot informāciju par pasākumu Jelgava.lv mājaslapa un sociālo tīklu konti skatīti vairāk nekā 45 tūkstoši reižu.

 

Šogad, galveno akcentu liekot uz pasākuma kvalitāti, tas pirmo reizi norisinājās trīs vietās, Pasta salā, J.Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Paplašinot festivāla teritoriju apmeklētāji ledus skulptūras varēja apskatīt daudz ērtākā un brīvākā atmosfērā.

 

Ledus skulptūru festivāla laikā satiksmes intensitāte pilsētā pieaugusi par vairāk kā 20 procentiem. Jelgavas pilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centrs apkopojis, ka divi no noslogotākajiem krustojumiem,  Lielā iela – Jāņa Čakstes bulvāris un Lielā iela – Akadēmijas iela, kopā šķērsoti 193 530 reižu, kas ir par 33 4226 reižu vairāk, kā ikdienā, kad krustojumus šķērso vidēji 160 tūkstoši transportlīdzekļu. Lielākā satiksmes noslodze novērota festivāla pirmajā dienā, kad krustojumi šķērsoti  vairāk kā 73 tūkstoši reižu, savukārt otrajā dienā tie pārbraukti vairāk kā 65 tūkstoši reižu bet noslēdzošajā dienā vairāk kā 54 tūkstoši reižu.

 

Tie, kuri vēl nav paguvuši apskatīt ledus skulptūras, to varēs izdarīt jau no otrdienas, 13. februāra, līdz svētdienai, 18. februārim, apmeklējot Pasta salu, kur pārvietotas arī mazās skulptūras, kas atradās J. Čakstes bulvārī.

 

Ledus skulptūru parks Pasta salā strādās no pulksten 12.00 līdz 20.00. Ieejas maksa pieaugušajiem 2.00 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1.00 eiro, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes tiks tirgotas pie ieejas. Mainīgo un nepastāvīgo laikapstākļu dēļ, apmeklētāji aicināti vispirms ieskatīties jelgava.lv mājaslapā un pārliecināties, ka ledus skulptūru parks ir atvērts.

 

Savukārt kamēr gaisa temperatūra turēsies zem nulles, Jāņa Čakstes bulvārī garāmgājējus priecēs trīs lielformāta foto ledus skulptūras.

 

Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā ledus labirints un ledus slidkalniņi piektdien tiek demontēti.

 

Šogad ledus skulptūru festivāla tēma bija “Sapņi”, kura  laikā tēlnieki izveidoja vairāk kā 65 ledus objektus – 30 individuālās un 15 lielās komandu skulptūras, kā arī ledus bāru, lielformāta foto skulptūras un iesaldētos objektus. 20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā norisinājās no 9. līdz 11. februārim.

 

Foto: Kristaps Hercs

 

embed

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē