1.6 °C, 2 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiLedus skulptūru festivāla mākslas darbi iegūst aprises
Ledus skulptūru festivāla mākslas darbi iegūst aprises
30/01/2024

25. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls ienāk Jelgavā – 32 festivāla mākslinieki no 11 valstīm jau ieradušies pilsētā un pirmdien Pasta salas teritorijā uzsāka darbu pie ledus mākslas darbu izveides par pasaules dārgumu tēmu. Līdz trešdienas vakaram Pasta salā notiek darbs pie komandu skulptūrām, savukārt jau no ceturtdienas mākslinieki strādās pie individuālo darbu izveides, kas apmeklētājus priecēs Jāņa Čakstes bulvārī.

Jau no 2. līdz 4. februārim Jelgavā ar vērienu izskanēs jubilejas Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, tāpēc konkursanti – profesionāli tēlnieki no Ukrainas, Indonēzijas, Argentīnas, Latvijas, Nīderlandes, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Mongolijas, Apvienotās Karalistes un Spānijas jau sākuši darbu pie savu skiču iedzīvināšanas mākslas darbos.

Pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītāja vietnieks Ivars Pirvics norāda, ka konkursa pirmās dienas tēlnieki velta komandu skulptūru izveidei Pasta salā. Ņemot vērā laikapstākļus, darbs notiek slēgtās teltīs, tādējādi pasargājot ledus materiālu no ārējo apstākļu nelabvēlīgās ietekmes – saules, vēja un lietus –, kas var radīt mikroplaisas un veicināt kušanu. Tāpat, organizatori tradicionāli ir parūpējušies arī par kvalitatīvu materiālu – konkursa darbiem tiek izmantots no destilēta ūdens speciāli saldēts ledus bez gaisa burbuļiem. Tas ir kristāldzidrs un, pateicoties saldēšanas tehnoloģijai, kūst lēnāk. Bez tam arī šoreiz komandu skulptūru izveidē mākslinieki izmanto divas tonnas ledus, bet katra individuālā skulptūra taps no tonnas smaga ledus bloka. “Šāds formāts rada iespēju sagatavot vērienīgāku un detaļām bagātāku mākslas darbu, bet vienlaikus nodrošina arī mākslas darba izturību,” papildina I.Pirvics.

Komandu skulptūras dalībniekiem ir jāpabeidz līdz trešdienas vakaram, savukārt jau no ceturtdienas, pusotru dienu, tēlnieki strādās arī pie individuālo skulptūru izveides.

Būtiski uzsvērt, ka līdztekus konkursa skulptūrām festivāla apmeklētājus Pasta salas teritorijā un Jāņa Čakstes bulvārī priecēs arī citi ledus objekti – ledus bārs, ledus pirts, foto skulptūras, ledus atrakcijas un spēles. Šie objekti festivālam izgatavoti jau iepriekš, glabājas saldētavā un to izvietošana festivāla teritorijā notiks no 1. februāra.

Novērtēt konkursa ledus mākslas darbus un redzēt to autorus, pilsētniekiem un citiem festivāla viesiem būs iespēja jau 2. februārī. Festivāla teritorija būs atvērta no pulksten 18 līdz 22. Savukārt jau 19.30 festivāls piedzīvos svinīgu atklāšanu un tiks apbalvoti arī konkursa laureāti. Zīmīgi, ka pirmajā festivāla dienā apmeklētājus priecēs arī uguns šovs, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kā arī “Triānas parks” un “Musiqq”.

Ar plašāku festivāla programmu aicinām iepazīties ŠEIT.