19.3 °C, 1.3 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLedus skulptūru festivālā – plašas tūrisma iespējas
Ledus skulptūru festivālā – plašas tūrisma iespējas
03/02/2020

No 7. līdz 9. februārim Jelgavā uz 22. Starptautisko ledus skulptūru festivālu pulcēsies jelgavnieki un pilsētas viesi. Festivāla apmeklētāji aicināti apmeklēt arī pilsētas tūrisma objektus, kas piedāvās iespēju gan aplūkot pastāvīgās izstādes, gan iepazīties ar īslaicīgajām ekspozīcijām un izmantot dažādus piedāvājumus, kas īpaši paredzēti tiem, kuri vēlas ieraudzīt pēc iespējas vairāk no tā, ko Jelgava piedāvā.

Pilsētas vēstures objekti un aktuālās izstādes

 

Jelgavas pilsētas vēsturi var iepazīt, viesojoties Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā un Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā. Visizdevīgāk šos objektus ir apmeklēt, izmantojot vienoto ieejas karti, kas nodrošina ieeju par zemāku cenu. Karti var iegādāties šo tūrisma vietu kasēs par 5 eiro. Gan Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, gan Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja tornis uz pilsētu ļauj paskatīties no augšas, kā arī visi trīs objekti piedāvā interaktīvas un modernas ekspozīcijas par Jelgavas pilsētas vēsturi un tās spilgtākajām personībām. Apmeklētāji varēs apskatīt arī aktuālās izstādes – mākslinieka Jāņa Strupuļa 70 gadu jubilejas radošās darbības apkopojumu un Latvijas diplomātijas simtgades izstādi Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, kā arī stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas darbu izstādi Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē. Gan tornis, gan Ā.Alunāna memoriālais muzejs strādās pēc ierastā darba laika, bet Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs strādās ilgāk piektdien – no pulksten 10 līdz 19 – un sestdien – no pulksten 10 līdz 20.

 

Festivāla laikā dažādas izstādes būs apskatāmas arī citviet Jelgavā. Jelgavas kultūras nama 2. stāva foajē ikviens var iepazīties ar 22. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla skolēnu kolāžu konkursa darbu izstādi “Mani supervaroņi”, bet 1. stāva foajē – ar Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas mākslas studijas “Mākslas pasaule” dalībnieku, absolventu un vecāku glezniecības, grafikas un mini gobelēnu darbu izstādi “Mežs ienāk pilsētā”. Tāpat kultūras nama 1. stāva galerijā būs skatāma Kristīnes Freimanes izstāde “Mūžīgās taigas skartie audekli: gleznas un sajūtu stāsti”. Jelgavas pilsētas bibliotēkā varēs iepazīties ar vēsturiskiem izdevumiem izstādē “Jelgavas izdevēji”, kā arī apskatīt fotoizstādi “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas”. Pārlielupes bibliotēkā skatāma Ilonas Austrumas fotoizstāde “Tikšanās prieks”, bet 8. februārī Miezītes bibliotēkā tiks atklāta tautisko cimdu izstāde, kā arī tiks rīkota praktiska nodarbība cimdu valnīšu adīšanā. Ieeja šajās izstādēs ir bez maksas.

 

Iepazīt Jelgavas vēsturi ikviens var arī Jelgavas pilī, dodoties ekskursijā gida pavadībā un apmeklējot Zelta un Sudraba zāli, aulu, pils muzeju un citas telpas. Stundu gara ekskursija festivāla laikā plānota sestdien, 8. februārī, un svētdien, 9. februārī, pulksten 12, 14 un 16. Dalības maksa – 3 eiro, studentiem – 2 eiro, bet skolēniem – 1 eiro. Ja plānots grupas apmeklējums, iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005617.

 

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā Stacijas ielā 3 līdztekus pastāvīgajām izstādēm par dzelzceļa vēsturi Jelgavā un Latvijā tiks demonstrēta filma “Mazbānītis de facto“. Muzejs būs atvērts piektdien un sestdien no pulksten 10 līdz 17. Ieejas maksa – 2 eiro, studentiem un pensionāriem – 1 eiro, bet bērniem un skolēniem ieeja ir bez maksas. Tāpat ar tehnikas vēsturi Jelgavā var iepazīties “Anru motors” vēsturisko spēkratu kolekcijā Garozas ielā 15a, kur apskatāma ekspozīcija ar VAZ, GAZ un RAF transportlīdzekļiem. Spēkratu kolekcijas apmeklējumu var pieteikt pa tālruni 29553492.

 

Tāpat festivāla apmeklētāji aicināti iepazīt vietu, kur Jelgavā top krāsainas un gardas karameles – “Karameļu darbnīcu”, kas būs atvērta piektdien un sestdien no pulksten 10 līdz 18 un svētdien no pulksten 12 līdz 17. Sestdienā darbosies tikai darbnīcas veikals, bet piektdien pulksten 15 un svētdien pulksten 14 notiks karameļu gatavošanas paraugdemonstrējumi.

 

Izzinot Jelgavu, ikvienam interesentam sniegta iespēja veidot savu maršrutu, talkā ņemot bezmaksas audiogidu par 24 Jelgavas apskates objektiem. Audiogids pieejams Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) vietnē www.visit.jelgava.lv, trīs minūšu garos stāstos iepazīstinot ar vēsturiskām vietām, ēkām un kultūras pieminekļiem pilsētā. Audiogids pieejams latviešu, krievu un angļu valodā.

 

Seko līdzi sporta notikumiem

 

Ledus skulptūru festivāla laikā pilsētā norisināsies arī dažādi sporta notikumi. Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) 8. februārī pulksten 16 notiks “Credit24” Meistarlīgas spēle volejbolā vīriešiem, kurā VK “Biolars/Jelgava” tiksies ar OC “Limbaži/MSĢ”. Savukārt jau nākamajā dienā – 9. februārī – ZOC Jelgavas volejbolisti spēkosies ar komandu “Jēkabpils lūši”. Spēles sākums pulksten 16. Savukārt Jelgavas sporta hallē Mātera ielā 44a sestdien pulksten 11.15 norisināsies Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās, bet svētdien pulksten 10.30 – Jelgavas Domes kausa izcīņa sporta dejās. Sestdien skatītāji varēs vērot dalībnieku sniegumu, dejojot ča-ča-ča, pasadobli, sambu, rumbu un citas dejas, noskaidrojot čempionus vairākās vecuma grupās, kuri iegūs ceļazīmes uz Eiropas un pasaules čempionātu. Savukārt svētdien par Jelgavas Domes kausu sporta dejās cīnīsies dejotāji visās vecuma grupās. Ieeja katrā no deju pasākumiem – 7 eiro.

 

Ēdināšanas un izklaides piedāvājums

 

Gardi paēst Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji varēs pilsētas kafejnīcās un restorānos. Restorāns “Pilsētas elpa”, kas atrodas festivāla teritorijā, savu darba laiku pielāgos Ledus skulptūru parkam, strādājot piektdien no pulksten 18 līdz 23, sestdien no pulksten 10 līdz 23 un svētdien no pulksten 10 līdz 22. Ilgāk strādās arī bistro “Silva” Driksas ielā 9 – piektdien tas būs atvērts no pulksten 8 līdz 20, sestdien – no pulksten 8 līdz 21, bet svētdien – no pulksten 8 līdz 19. Līdz pulksten 20 piektdien un sestdien apmeklētājus uzņems arī bistro “Otto” Lielajā ielā 17, bet kafijas un brokastu bārs “Academia” Akadēmijas ielā 4a būs atvērts piektdien no pulksten 9 līdz 22, bet sestdien un svētdien no pulksten 10 līdz 22. Festivāla apmeklētāju grupas būs īpaši gaidītas Jelgavas pils virtuvē “Niko” Lielajā ielā 2, kas piektdien strādās no pulksten 8 līdz 16 un sestdien no pulksten 10 līdz 18. Grupām, iepriekš piesakoties pa tālruni 26891862, pieejams īpašs piedāvājums.

 

Jelgavas nakts dzīvi Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji varēs iepazīt klubos “The Blow” un “Tonuss”, kur 7. un 8. februārī notiks festivāla afterparty ar dīdžeju uzstāšanos. Piektdienas vakarā “The Blow” uzstāsies hip hop apvienība “Kreisais krasts”, bet sestdien klubā “Tonuss” gaidāms grupas “Dakota” koncerts. Uzrādot Ledus skulptūru festivāla biļetes, klubā “Tonuss” ieeja būs bez maksas.

 

Gan JRTC interneta vietnē, gan Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, kā arī informācijas teltī Pasta salā festivāla apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par tūrisma iespējām Jelgavā un tās apkārtnē un Ledus skulptūru festivāla norisi. Tāpat festivāla aktualitātēm iespējams sekot līdzi pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē