-3.3 °C, 2.5 m/s, 88.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLemj par pilsētas augstāko apbalvojumu piešķiršanu
Lemj par pilsētas augstāko apbalvojumu piešķiršanu
14/11/2012

Trešdien, 14. novembrī, Jelgavas pilsētas dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu par Jelgavas pilsētas augstāko apbalvojumu „Goda zīme” un „Goda raksts” piešķiršanu. Apbalvojumi tiks pasniegti domes priekšsēdētāja rīkotajā pieņemšanā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 94.gadadienai 17.novembrī.

Jelgavas pilsētas augstākais apbalvojums “Goda zīme”

Trešdien, 14. novembrī, Jelgavas pilsētas dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu par Jelgavas pilsētas augstāko apbalvojumu „Goda zīme” un „Goda raksts” piešķiršanu. Apbalvojumi tiks pasniegti domes priekšsēdētāja rīkotajā pieņemšanā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 94.gadadienai 17.novembrī.

Jelgavas pilsētas dome šodien atbalstīja Apbalvojumu komisijas lēmumu piešķirt augstāko pilsētas apbalvojumu „Goda zīme” Lilitai Ozolai – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docentei – par mūža ieguldījumu piena rūpniecības nozares attīstībā.
L.Ozola ir izglītojusi vairākas piena pārstrādes speciālistu paaudzes, kā arī ir vairāku mācību grāmatu un metodisko materiālu autore. Vairāk kā desmit gadus docente L.Ozola kā eksperte aktīvi darbojas Latvijas Piensaimnieku Centrālās savienības organizētajos konkursos – skatēs, vērtējot piena produktu īpašības. Ozolas kundze ir aktīva jelgavniece, veselīga dzīvesveida popularizētāja, kā arī aktīvi darbojas Jelgavas pensionēto skolotāju klubā.

„Goda zīme” tiks pasniegta Jurim Sīlim – SIA „Jelgavas tipogrāfija” valdes priekšsēdētājam – par ieguldījumu uzņēmējdarbībā un tautsaimniecības attīstībā.
J.Sīļa vadībā SIA Jelgavas tipogrāfija kļuvusi par modernu un tradīcijām bagātu poligrāfijas uzņēmumu, kas specializējies grāmatu un lietišķās poligrāfijas izgatavošanā. Jelgavas tipogrāfija ir viena no lielākajām Latvijā un Baltijā, tā eksportē savu produkciju uz vairākām valstīm.

Jelgavas pilsētas apbalvojums “Goda raksts” tiks pasniegts Brigitai Buividaitei – SIA „Mītavas elektra” valdes priekšsēdētājai – par jaunu darbavietu radīšanu un saglabāšanu.
B.Buividaite SIA „Mītavas elektra” 65 darbinieku kolektīvu vada no 2005.gada. Uzņēmums nodarbojas ar elektro būvniecības darbiem – luksoforu objektu projektēšanu, uzstādīšanu un apkalpošanu. Uzņēmums ir piedalījies inteliģentās satiksmes vadības sistēmas ieviešanā Jelgavā. Uzņēmums aktīvi iesaistās un atbalsta pilsētā notiekošos pasākumus, rīkojoties sociāli atbildīgi.

„Goda rakstu” saņems Vija Anita Rudapa – SIA „Jelgavas poliklīnika” ambulatorās aprūpes māsu – par mūža ieguldījumu medicīnas aprūpē.
V.A.Rudapa ir zinoša, sertificēta ambulatorās aprūpes māsa Ķirurģijas nodaļā, prasīga pret sevi un padotajiem. V.A.Rudupa ar savu iejūtību, sirsnību un atsaucību iemantojusi pacientu un kolēģu cieņu.

Apbalvojums „Goda raksts” par lokālpatriotisma veicināšanu Jelgavā tiks pasniegts Ligitai Ziemelei un Ainai Tālumai – Jelgavas Amatu vidusskolas skolotājām, Sandrai Blūmanei – SIA „Viktorija B” vadītājai, Andrim Rūmītim – Ģimenes restorāna „Hercogs” šefpavāram un Ainaram Tamisāram – SIA „Pilsētas klubs” īpašniekam. 

Pavāru specialitātes skolotājas A.Tāluma un L. Ziemele kopā ar saviem audzēkņiem kulināro eksperimentu procesā radīja divas Jelgavas īpašo ēdienu receptes – pamatēdienu „Hercoga bura” un desertu „Šarlotes skūpsts”. Lai ar tām iepazīstinātu Jelgavas pilsētas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu vadītājus un šefpavārus, Jelgavas Amatu vidusskolas Ēdienu laboratorijā notika praktiskie semināri. Tajos speciālisti tika iepazīstināti un degustēja jaunizstrādātos ēdienus un izteica savu vērtējumu un ierosinājumus. Ledus skulptūru festivāla laikā februārī pilsētas ēdināšanas uzņēmumi „Hercogs”, „Silva” un „Tami – tami” pirmo reizi piedāvāja Jelgavas īpašos ēdienus. Šie ēdināšanas uzņēmumi savā ēdienkartē ir iekļāvuši Jelgavas īpašos ēdienus arī ikdienā, tie kļuvuši pieprasīti jelgavnieku un pilsētas viesu vidū.

Aina Tāluma, Ligita Ziemele, Andris Rūmītis, Sandra Blūmane un Ainārs Tamisārs ir Jelgavas pilsētas patrioti, kas ar savu darbu ir pierādījuši, ka viss ir iespējams, ja ir kopīgs mērķis un vēlēšanās.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē