18.2 °C, 3.2 m/s, 65.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaLems par Jelgavas 6. vidusskolas un Vakara vidusskolas attīstību
Lems par Jelgavas 6. vidusskolas un Vakara vidusskolas attīstību
29/06/2017

Līdz ar skolēnu skaita samazinājumu Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolā un arī 6. vidusskolā, Jelgavas pašvaldība sākusi skatīt jautājumu par abu skolu turpmāko attīstību, vienlaikus saglabājot abu izglītības iestāžu juridisko patstāvību. Jūlija domes sēdē deputāti skatīs jautājumu, kas paredz no 1. septembra Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas darbu praktiski nodrošināt 6. vidusskolas telpās.

Jāpiebilst, ka pie šāda risinājuma abas skolas saglabātu savu juridisko statusu – katra skola strādās ar savu pārvaldības modeli, direktoru, tā vietniekiem, pedagogiem, īstenojot savas skolas licencētās mācību programmas.

 

Pagājušajā mācību gadā Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolā, kas atrodas ēkā Skolotāju ielā 8, mācījās 84 jaunieši no 1. līdz 9. klasei, kā arī 137 vidusskolas audzēkņi. Savukārt ēka, kurā skola atrodas, paredzēta līdz pat 700 audzēkņiem. Līdz ar to šobrīd skolas ēka netiek efektīvi izmantota. Vēl jāņem vērā arī tas, ka vidusskolas klasēm mācību darbs ir organizēts atšķirīgi no dienas skolām – pārsvarā mācības notiek piektdienās pēc pulksten 16 un sestdienās.  Arī Jelgavas 6. vidusskolā šobrīd skolas telpas nav pilnībā noslogotas. Skolā, kas sākotnēji celta, lai tajā varētu mācīties līdz pat 1200 skolēniem, šobrīd mācās 643 bērni.

 

Šobrīd jau notikušas sarunas starp abu skolu vadību un Izglītības pārvaldi par iespēju no 1. septembra darbu organizēt vienā ēkā.

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē