16.2 °C, 4 m/s, 84.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaLīderības programmā jaunietēm – arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija
Līderības programmā jaunietēm – arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija
30/03/2021

Noslēgusies Valsts izglītības satura centra īstenotā līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programma jaunietēm “Future Heroes”, kurā piedalījušās un projektus īstenojušas arī Jelgavas jaunietes. Programmā piedalījās 50 meitenes vecumā no 13 līdz 17 gadiem no dažādiem Latvijas reģioniem.

Kā informē programmas rīkotāji, “Future Heroes” galvenais mērķis ir izglītot jaunietes – nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas -, stiprinot viņās pašapziņu, empātiju, izturību un attīstot dažādas dzīvei nepieciešamās prasmes. Programmā piedalījušās jaunietes no 35 skolām Latvijā un ārpus tās, tostarp Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas. Sešu mēnešu garumā dalībniecēm bija iespēja apmeklēt 10 virtuālas darbnīcas, ko vadīja dažādu jomu profesionāļi un viedokļu līderi par tādām tēmām kā līderība un risinājumu rašana, tehnoloģijas un uzņēmējdarbība, digitālā komunikācija un medijpratība, dizaina domāšana un citām.

 

Paralēli jaunu prasmju un zināšanu apguvei un lai apliecinātu savu vēlmi būt par pārmaiņu veidotājām, programmas dalībnieces darbojās 10 komandās, kas pieredzējušu mentoru vadībā īsteno sociālus un uzņēmējdarbības projektus. Viens no tiem bija bezmaksas pārtikas apmaiņas punkti “Food Pick-up point”, kas tika atvērti vairākās vietās Latvijā, tostarp Jelgavā, Stacijas ielā 1b.

 

Lai nosvinētu meiteņu panākumus un apbalvotu veiksmīgākos projektus un dalībnieces dažādās kategorijās, “Future Heroes” kopiena, sadarbības partneri un atbalstītāji tiksies Galā pasākumā jūnijā, turklāt aktīvākajām un drosmīgākajām jaunietēm būs iespēja pieteikties “Future Heroes” absolventu programmai “Big Sisters”, lai turpinātu pilnveidot savas prasmes, piedaloties nākamo programmas sezonu veidošanā.

 

Kā uzsver organizatori, ņemot vērā pirmās sezonas pieredzi un sasniegtos rezultātus, nolemts, ka programma ir jāturpina un otrā “Future Heroes” sezona sāksies 2021. gada rudenī. Tiek plānots piedāvāt gan klātienes, gan attālinātās nodarbības, tādējādi dažādojot procesu un izmantojot tās iespējas, ko piedāvā tehnoloģijas. Vairāk par programmu, kā arī jauniešu īstenotajiem projektiem – ŠEIT vai www.futureheroes.lv.

 

 

Foto; Pixabay.com

 

Informācija: programma “Future Heroes”