23.4 °C, 3.6 m/s, 40.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLidlaukā degusi kūla vairāk nekā divu hektāru platībā; brīvdienās – četri kūlas ugunsgrēki
Lidlaukā degusi kūla vairāk nekā divu hektāru platībā; brīvdienās – četri kūlas ugunsgrēki
27/04/2020

Aizvadītajās brīvdienās Jelgavā dzēsti četri kūlas ugunsgrēki. Plašākais no tiem bija lidlauka teritorijā, kur pērnā zāle dega 2,1 hektāra platībā. VUGD uzsver: pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus un kūlas dedzināšana ir aizliegta. Par to vainīgās personas tiek sauktas pie administratīvās atbildības, paredzot naudas sodu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste informē, ka  24. aprīlī pulksten 14.40 saņemts izsaukums uz Jelgavas lidlauku, kur dega kūla 2,1 hektāra platībā un šis ir šogad plašākais Jelgavā reģistrētais kūlas ugunsgrēks.

 

Šajā pašā dienā pulksten 15.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Ganību ielu, kur kūla dega 500 kvadrātmetru platībā, bet pulksten 16.38 kūlas ugunsgrēks reģistrēts 3. līnijā – pērnā zāle dega 600 kvadrātmetru platībā.

 

Sestdien, 25. aprīlī, ugunsdzēsēji glābēji pulksten 20.51 saņēma izsaukumu uz 2. līniju, kur dega kūla 150 kvadrātmetru platībā.

 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība. Kūlas dedzināšanas rezultātā tiek izpostītas plašas teritorijas, meži, cilvēku īpašums, kā arī var tikt apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība! Kūlas dedzināšana ir aizliegta un par tās dedzināšanu fiziskas personas var sodīt ar 280 – 700 eiro lielu naudas sodu, savukārt par zemes neapsaimniekošanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē