23.7 °C, 2.2 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaLīdz 1. augustam norit pieteikšanās Latvijas Ainavu arhitektūras balvai
Līdz 1. augustam norit pieteikšanās Latvijas Ainavu arhitektūras balvai
06/07/2022

Latvijas Ainavu arhitektu asociācija (LAAA) rīko otro Latvijas Ainavu arhitektūras balvu, kas šoreiz tiks ietērpta 2022. gada auga – Eiropas saulpurenes zīmē, simbolizējot siltumu un gaišas, radošuma piepildītas domas. Pieteikumi Latvijas Ainavu arhitektūras balvai tiek gaidīti līdz 1. augustam.

Turpinot 2019. gadā iesākto, LAAA apņēmusies godināt un izcelt pēdējo divu gadu un senākā laika periodā paveikto plašākai sabiedrībai, pulcinot vienkopus radošās personības, radošos darbus un procesus. Ar pasākuma palīdzību plānots popularizēt Latvijas ainavu arhitektūras profesionāļu sasniegumus un veicināt sabiedrības un citu nozaru speciālistu izpratni par ārtelpu, kā nozīmīgu estētikas un sociālās vides saskarsmes vietu, kā arī nacionālas un vietējas nozīmes kultūrvides stiprinātāju un ilgtspējīgas attīstības sastāvdaļu.

 

Latvijas Ainavu arhitektūras balvas (LAABA) laikā pavisam tiek noteiktas trīs nominācijas – Ārtelpa, Procesi, Personības  –  katrā no tām var tikt izvirzītas vairākas kategorijas, balstoties uz ārtelpas un ainavtelpu daudzveidību, ainavu arhitektūras starpdisciplināro būtību un vides izmantošanu. Pieteikumus vērtēs starptautiskās un nacionālās žūrijas pārstāvji no dažādām nozarēm, izvērtējot katras kategorijas svarīgākās kvalitātes un īpašības.

 

Dalībai LAABA tiek aicināts pieteikties ikviens – fiziska vai juridiska persona – tajā skaitā organizācijas, pašvaldības, uzņēmumi, speciālisti u.c., kas snieguši ieguldījumu ainavu arhitektūras attīstībā un ārtelpas uzlabošanā. Pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas anketu tiešsaistē līdz 2022. gada 1.augustam šeit.

 

Papildu informācija pieejama rakstot uz e-pastu ainavu.arhitekturas.balva@laaab.lv, vai zvanot pa tālr. 28 883 803.

 

Jāpiebilst, ka svinīgā apbalvošanas ceremonija plānota 2023. gadā.

 

 

Foto un informācija: Latvijas Ainavu arhitektūras balva