21.4 °C, 1.1 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLīdz 1. oktobrim var pieteikt kandidātus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem
Līdz 1. oktobrim var pieteikt kandidātus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem
12/09/2022

Pilsētas lielākā bagātība ir cilvēki. Ik gadu paldies tiek teikts tiem, kuri savu sirdi, prātu un darbu ir veltījuši Jelgavas izaugsmei. Lai apzinātu šos cilvēkus, līdz 1. oktobrim jelgavnieki aicināti pieteikt kandidātus Jelgavas valstspilsētas augstākajiem apbalvojumiem Goda zīme un Goda raksts.

Apbalvojumu “Goda zīme” piešķir fiziskām personām par īpašiem nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskajā vai citā darbībā Jelgavas labā. Savukārt apbalvojumu “Goda raksts” piešķir fiziskai, juridiskai personai vai kolektīvam par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā un sabiedriskajā darbībā.

 

Ierosinājumu par apbalvojuma piešķiršanu var iesniegt domes deputāti, domes pastāvīgās komitejas un komisijas, juridiskās personas, valsts un pašvaldību iestādes, kā arī iedzīvotāji (ne mazāk kā piecas pilngadīgas personas).

 

Pieteikums jāiesniedz līdz 1. oktobrim pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11 vai jānosūta uz e-pasta adresi pasts@jelgava.lv, norādot kandidāta vārdu, uzvārdu, darbavietu, ieņemamo amatu vai nodarbošanos, nozari, kādā apbalvojums piešķirams, īsu dzīves, darba un sabiedriskās darbības aprakstu, pamatojuma vēstuli, par kādiem nopelniem persona vai kolektīvs ieteikts apbalvojumam, kā arī pievienojot iesniedzēja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

 

Iesniegtos ierosinājumus apkopos un izvērtēs ar domes lēmumu izveidotā Apbalvojumu piešķiršanas komisija. Papildinformāciju var saņemt Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē, tālrunis 63005507.

 

Jelgavas augstākie apbalvojumi tiek pasniegti kopš 1998. gada. Līdz šim piešķirtas 142 Goda zīmes un 228 Goda raksti. Augstākie apbalvojumi Jelgavā tiek pasniegti divreiz gadā – pilsētas svētkos un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā.

 

Papildinformācija – Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē, tālrunis 63005507.

 

Iesniegtie personu dati tiks apstrādāti nolūkā izvērtēt pretendentu atbilstību Jelgavas valstspilsētas augstākā apbalvojuma saņemšanai un sabiedrības informēšanai par apbalvojumu piešķiršanu.

 

Vairāk par personu datu apstrādi ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācijas sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē