20.4 °C, 1.8 m/s, 68.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaLīdz 10. jūnijam viesnīcā “Jelgava” skatāma Ulda Rogas personālizstāde “Ar savējiem…”
Līdz 10. jūnijam viesnīcā “Jelgava” skatāma Ulda Rogas personālizstāde “Ar savējiem…”
31/05/2022

Par godu pilsētas 757. gadadienai viesnīcas “Jelgava” Zelta zālē atklāta gleznotāja un pedagoga Ulda Rogas gleznu izstāde “Ar savējiem…”. Mākslas mīlētājiem U.Rogas daiļrade ir labāk pazīstama ar ainavām, tomēr viņš glezno arī portretus, un šajā izstādē aplūkojami viņa vistuvāko cilvēku portreti. Izstāde apskatāma līdz 10. jūnijam.

“Izstādē  “Ar savējiem…” dominē portrets. Pats sevi uzskatu par ainavistu. Visvairāk man patīk atrasties dabā, taisot studijas, uz kuru bāzes darbnīcā top gleznas. Taču šoreiz izstādē ir tikai portreti. Tie ir manu vistuvāko cilvēku portreti, jo tos labi pazīstu. Es nebaidos kļūdīties, jo tieku cauri ar veselu ādu,” saka U.Roga. Izstādes atklāšanā piedalījās U.Rogas meitas, kuras arī izvēlējušās radošu ceļu – Inga Raudinga, Latvijā pazīstama horeogrāfe un aktrise un režisore Indra Roga kopā ar dzīvesbiedru režisoru Mihailu Gruzdovu.

 

Jāpiebilst, ka viesnīcai “Jelgava” jau ir sena draudzība ar mākslinieku U.Rogu. Viesnīca daudz gadus veido viņa darbu kolekciju un šobrīd visos viesnīcas numuros ir eksponētas Jelgavas ainavas, kuru autors ir U.Roga. Pirmā publiskā viņa gleznu izstāde viesnīcas telpās notika 2021. gada augustā par godu mākslinieka 80 gadu jubilejai.

 

Izstāde “Ar savējiem…” viesnīcas “Jelgava” (Lielā iela 6) Zelta zālē apskatāma līdz 10. jūnijam katru dienu no pulksten 8 līdz 20. Ieeja – bez maksas.

 

 

Foto un informācija: viesnīca “Jelgava”