-3.5 °C, 1.9 m/s, 91.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLīdz 15. novembrim jābūt nomaksātam visam NĪN
Līdz 15. novembrim jābūt nomaksātam visam NĪN
07/11/2023

Jelgavas pašvaldības Finanšu departaments informē, ka ceturtais, pēdējais, nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņš ir 15. novembris.

Saskaņā ar Finanšu departamenta datiem līdz 6. novembrim Jelgavas pašvaldībā NĪN iekasēts 94,1 procenta apmērā jeb 3,57 miljoni eiro no 2023. gadam plānotā. 2023. gadā Jelgavas valstspilsētas pašvaldības budžetā ieņēmumi no NĪN plānoti 3,79 miljoni eiro. Juridisko personu nomaksātā NĪN īpatsvars ieņēmumos šobrīd ir 44 procenti jeb 1,57 miljoni eiro, bet fizisko personu – 56 procenti jeb 2 miljoni eiro.

Finanšu departaments pateicas visiem tiem NĪN maksātājiem, kuri savlaicīgi veic NĪN maksājumus, tādējādi izpildot gan likumdošanā noteiktās saistības, gan sekmējot pašvaldības noteikto funkciju, piemēram, pilsētas teritorijas labiekārtošana, sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšana, sociālās palīdzības sniegšana, veselības un izglītības pieejamības nodrošināšana iedzīvotājiem, izpildi, jo NĪN ieņēmumi ir nozīmīga pašvaldības budžeta ieņēmumu sastāvdaļa.

Ņemot vērā to, ka strauji tuvojas gada noslēgums, Finanšu departaments aicina ikvienu NĪN maksātāju, kas to līdz šim vēl nav izdarījis, turpmākai saziņai ar nodokļu administrāciju paziņot pašvaldībai savu elektroniskā pasta adresi vai portālā www.latvija.lv izveidot sev e-adresi, lai jau nākamgad NĪN maksāšanas paziņojumu saņemtu nevis drukātā, bet gan elektroniskā veidā. Tas ļaus ietaupīt pašvaldības līdzekļus par pasta pakalpojumiem, papīru, sekmēs tīras vides saglabāšanu, kā arī nodrošinās to, ka maksāšanas paziņojums tiek saņemts neatkarīgi no nodokļa maksātāja atrašanās vietas.

Ērtākais veids, kā pieteikties elektronisko dokumentu saņemšanai uz e-pasta adresi, kā arī atgādinājumam īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS) par NĪN nomaksas termiņu, ir portāla www.epakalpojumi.lv sadaļā “Nekustamais īpašums” izvēlēties pakalpojumu “E-pasta un SMS pieteikums”. Iesniegumu var arī nosūtīt pa pastu vai iesniegt klātienē Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11 vai nosūtīt elektroniski parakstītu iesniegumu uz e-pasta adresi pasts@jelgava.lv.

Jāatgādina, ka samaksāt par NĪN var arī internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Taču visērtāk NĪN nomaksāt, izmantojot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tur ir pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Nomaksāt NĪN var arī veikalu tīkla “Maxima” kasēs, taču par to tiek ieturēta komisijas maksa 0,50 eiro. Tāpat NĪN par Jelgavas administratīvajā teritorijā esošo nekustamo īpašumu var samaksāt “Latvijas pasta” nodaļās. Jārēķinās gan, ka par katru maksājumu papildus tiks ieturēta 0,50 eiro komisijas maksa.

Jautājumus par NĪN var precizēt Finanšu departamentā pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596.

Banku konti NĪN nomaksai par nekustamo īpašumu Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā pieejami ŠEIT.