17.9 °C, 3 m/s, 67.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLīdz 16. oktobrim aicina pieteikt kandidātus Jelgavas pilsētas augstākajam apbalvojumam
Līdz 16. oktobrim aicina pieteikt kandidātus Jelgavas pilsētas augstākajam apbalvojumam
14/09/2020

Pilsētas 755. jubilejas gads tiek aizvadīts citādi – pilsētas svētku nedēļā maijā Jelgavas pilsētas augstāko apbalvojumu pasniegšana nenotika, tomēr, pielāgojoties apstākļiem un ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, šobrīd atkal varam godināt izcilus uzņēmējus, veselības aprūpes darbiniekus, pedagogus, sportistus, mūziķus un sabiedriskā darba veicējus, ar kuriem lepojamies. Līdz 16. oktobrim aicinām pieteikt kandidātus apbalvošanai ar Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem – “Goda zīme” un “Goda raksts”.

Lai apzinātu cilvēkus, kuri ar savu darbu un idejām iesaistījušies Jelgavas izaugsmē un atpazīstamības veicināšanā, pilsētas 755. gadadienā viņus var pieteikt pilsētas augstāko apbalvojumu saņemšanai.

 

Pieteikumu var iesniegt domes deputāti, domes pastāvīgās komitejas un komisijas, juridiskās personas, valsts un pašvaldību iestādes, kā arī iedzīvotāji (ne mazāk kā piecas pilngadīgas personas).

 

Iesniegtos ierosinājumus apkopo un izvērtē ar domes lēmumu izveidotā Apbalvojumu piešķiršanas komisija, bet gala lēmumu par apbalvojumu piešķiršanu pieņem domes sēdē.

 

“Goda zīme”

Apbalvojumu “Goda zīme” piešķir fiziskām personām par īpašiem nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskajā vai citā darbībā Jelgavas pilsētas labā.

 

“Goda raksts”

Apbalvojumu “Goda raksts” piešķir fiziskai, juridiskai personai vai kolektīvam par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā un sabiedriskajā darbībā.

 

Pieteikumu iesniegšana

Pieteikumu iesniedz, norādot kandidāta vārdu, uzvārdu, darbavietu, amatu vai nodarbošanos, nozari, kādā apbalvojums piešķirams, dzīves, darba un sabiedriskās darbības aprakstu, pamatojuma vēstuli, par kādiem nopelniem persona vai kolektīvs ieteikts apbalvojumam, kā arī pievienojot iesniedzēja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

 

Ierosinājumi par apbalvojuma piešķiršanu jāiesniedz līdz 16. oktobrim pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11 vai pa Jelgavas pilsētas pašvaldības oficiālo e-pastu dome@dome.jelgava.lv.

 

Jelgavas pilsētas augstākie apbalvojumi tiek piešķirti kopš 1998. gada. Līdz šim pasniegtas 123 Goda zīmes un 207 Goda raksti.

 

Pilsētas 755. jubilejas gadā apbalvojumi tiks pasniegti 17. novembrī – Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa svinīgajā pieņemšanā par godu valsts svētkiem.

 

Papildinformācija – Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē, tālrunis 63005507.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē