26 °C, 2.7 m/s, 64.2 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneLīdz 22. decembrim iedzīvotāji aicināti nobalsot par “Ģimenei draudzīgāko pašvaldību”
Līdz 22. decembrim iedzīvotāji aicināti nobalsot par “Ģimenei draudzīgāko pašvaldību”
16/12/2022

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iedzīvotāju balsojumā pašlaik Zemgales plānošanas reģionā vadībā izvirzījušās Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Dobeles novada pašvaldība un Jēkabpils novada pašvaldība. Līdz 22. decembrim iedzīvotāji vietnē www.vietagimenei.lv aicināti balsot par pašvaldību ar labāko atbalstu ģimenēm ar bērniem, informē Sabiedrības integrācijas fonds.

Līdzīgi kā iepriekš, konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022” noris vairākās kārtās, izvērtējot visu 43 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējums sastāv no pašvaldību sniegtajiem datiem par pakalpojumiem, ko katra pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem un vērtēšanas komisijas vērtējuma – gan datu pārbaudes, gan klātienes vizītēm Latvijas labākajās pašvaldībās.

 

Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – nauda balvu  20 000 eiro apmērā. Piešķirtās naudas balvas paredzētas, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus un pakalpojumus vai vides veidošanu ģimenēm ar bērniem. Konkursa uzvarētāji tiks godināti svinīgā pasākumā 2023. gada pirmajā pusē.

 

Konkurss norisinās jau kopš 2017. gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

 

Balsojuma anketa pieejama www.vietagimenei.lv.

 

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta”, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē