14.5 °C, 5.9 m/s, 71.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLīdz janvārim nojauks nepabeigto dzemdību namu
Līdz janvārim nojauks nepabeigto dzemdību namu
04/09/2023

SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” pēc iepirkuma procedūras noslēgusi līgumu ar SIA “Demontāža” par savulaik nepabeigtās dzemdību ēkas nojaukšanu pie slimnīcas. Līgums paredz, ka darbiem jābūt pabeigtiem līdz 24. janvārim. Ēkas nojaukšana ir pirmais etaps, lai sagatavotu teritoriju slimnīcas Infekcijas slimību nodaļas un Hronisko pacientu aprūpes nodaļas ēkas būvniecībai.

Šonedēļ uzņēmums pie nepabeigtās ēkas sāk iekārtot būvlaukumu un sāksies tās nojaukšana. Darbu laikā ir ierobežota satiksme Brīvības bulvāra posmā no Izstādes ielas līdz Lāčplēša ielai. Iedzīvotāji aicināti ievērot izvietotās ceļa zīmes un saskaņoto satiksmes organizācijas shēmu.

SIA “Demontāža” direktors Mārtiņš Mālnieks stāsta, ka objekta demontāža ir īpaši sarežģīta, jo tās daļa cieši piegulst slimnīcas ēkai. “Plānojam izmantot speciālu tehniku, demontāžas ekskavatoru demolatoru ar 28 metru strēli, kā arī demontāžas robotu, kas tiks nodarbināts tandēmā ar teleskopisko pacēlāju, kura aizsniedzamība ir līdz 51 metram. Šāda teleskopiskā iekārta, kas paredzēta sarežģītu darbu veikšanai, mums ir vienīgajiem Baltijā. Savukārt putekļu novēršanu nodrošinās īpaši demontāžas darbiem paredzēta putekļu kontroles iekārta, kura ar ūdens pilienu miglu novērš putekļu izplatību līdz pat 70 metru attālumā. Iekārta ir ražota Itālijā, tā vizuāli līdzinās aprīkojumam, kādu izmanto sniega pūšanai slēpošanas trasēs. Darbu veikšanas grafiks tiks saskaņots ar Jelgavas pilsētas slimnīcu, lai pēc iespējas mazāk ietekmētu iestādes ikdienas darbu,” skaidro M.Mālnieks.

Jāuzsver, ka lielākā daļa no ēkas nojaukšanas procesā iegūtajiem materiāliem – betona šķembām – tiks izmantoti slimnīcas nākamajā būvniecības etapā, izbūvējot stāvlaukuma pamatus, tādējādi dodot materiāliem otru dzīvi un veicinot aprites ekonomiku.

Ēkas nojaukšanas izmaksas iepirkuma rezultātā ir 397 890 eiro (bez PVN), un to slimnīca pilnībā finansē no sava budžeta.

Jāatgādina, ka pēc Jelgavas pilsētas slimnīcas pasūtījuma jau 2021. gadā tika veikta savulaik nepabeigtās dzemdību nama būves ekspertīze. Tās rezultāti apliecināja, ka nepabeigtais būvniecības objekts neatbilst tādām prasībām kā mehāniskā stiprība un stabilitāte un atrodas pirmsavārijas stāvoklī. Objekta ekspertīzi veica SIA “Cilds”, atzinumā norādot, ka ēkas karkass kopā ar telpiskās noturības elementiem ir neapmierinošā tehniskā stāvoklī un neatbilst Būvniecības likuma 9. pantā noteiktajām būvei izvirzāmajām būtiskajām prasībām. Pamatojoties uz šo atzinumu, Jelgavas pilsētas slimnīca pieņēma lēmumu par nepabeigtā dzemdību nama nojaukšanu, to akceptēja arī Jelgavas dome.

Vienlaikus Jelgavas slimnīca apzināja savas vajadzības šīs teritorijas turpmākai attīstībai. “Nepabeigtā būve savulaik celta kā dzemdību nams, taču slimnīcai nav nepieciešams tik plašs atsevišķs dzemdību nams. Toties ir citas akūtas vajadzības, kas jārisina. Nevienā no Zemgales reģiona slimnīcām nav infekciju nodaļas – tuvākā atrodas Rīgā, Latvijas Infektoloģijas centrā, jo savulaik paredzētais infektoloģijas profils Dobeles slimnīcā netika attīstīts. Pandēmijas laiks skaidri apliecināja, ka ir vitāli nepieciešams stiprs reģionāls infektoloģijas profila pakalpojuma sniedzējs Zemgalē, kas atslogotu Rīgas slimnīcas un infekciju uzliesmojuma gadījumā neierobežotu reģiona slimnīcu ikdienas darbu,” pēc lēmuma pieņemšanas uzsvēra SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” valdes loceklis Kārlis Smilga.

Jau pagājušajā gadā noslēdzās slimnīcas izsludinātais konkurss par Infekcijas slimību nodaļas un Hronisko pacientu aprūpes nodaļas jaunbūvi, un tajā uzvarēja arhitektu birojs SIA “NAMS”. Konkurss paredzēja, ka uzvarētāja darbs tiek izmantots par pamatu jaunās ēkas būvprojekta izstrādei. “Būvprojekta izstrāde šobrīd tuvojas noslēgumam – tam jābūt pabeigtam līdz novembra vidum. Nākamais solis būs finansējuma piesaiste un jaunās ēkas būvniecība,” skaidro K.Smilga.

Satiksmes ierobežojumi Brīvības bulvāra posmā