20.4 °C, 3.4 m/s, 89.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaLīdz pulksten 12 Jelgavā nobalsojuši 8018 vēlētāji
Līdz pulksten 12 Jelgavā nobalsojuši 8018 vēlētāji
01/10/2022

14. Saeimas vēlēšanās šodien līdz pulksten 12 Jelgavā nobalsojuši 8018 vēlētāji. Kopā ar iepriekšējās balsošanas dienām savu izvēli mūsu pilsētā jau ir izdarījuši 9724 balsstiesīgie jeb 25,15 procenti no pilsētas balsstiesīgajiem vēlētājiem, kas ir 38 660.

“Aktivitāte rīta pirmajā daļā ir patiesi liela. Praktiski visos iecirkņos jau no pulksten 10 veidojas rindas, taču process rit diezgan raiti. Citviet tās ir desmit minūtes, citviet pus stunda,” atzīst Jelgavas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics, norādot, ka aktivitāte šobrīd ir lielāka nekā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

 

Līdz pulksten 12 vēlētāji Jelgavā bija pieteikuši arī 365 balsošanas savā atrašanās vietā. No tiem 141 balsotājs jau ir novēlējis Jelgavas cietumā, bet šobrīd vēlēšanu komisijas devušās uz Jelgavas pilsētas slimnīcu (52 vēlētāji) un slimnīcu “Ģintermuiža” (58 vēlētāji), kā arī pie pārējiem balsotājiem viņu atrašanās vietās. “Līdz šim tik daudz balsošanas savā atrašanās vietā nevienās vēlēšanās mums nav bijis. Tas ir rekordliels skaits, kas šodien jāapkalpo. Jelgavas cietumā viss process jau ir novadīts, bet šobrīd komisijas locekļi devušies uz slimnīcām un individuāli uz mājām,” tā J.Dēvics, papildinot, ka arī pēc pulksten 12 tiek saņemti iesniegumi ar lūgumu balsot atrašanās vietā, taču tos komisijas izpildīs iespēju robežās, ja varēs izdarīt to līdz pulksten 20.

 

Jāatgādina, ka vēlēšanās var piedalīties ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu. Vēlēšanu iecirkņi šodien strādās līdz pulksten 20.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē