15.8 °C, 3 m/s, 72.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLīdz svētdienai jelgavnieki bez maksas var nodot nolietotās automašīnu riepas
Līdz svētdienai jelgavnieki bez maksas var nodot nolietotās automašīnu riepas
24/11/2023

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Zemgales EKO” sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R” šajā nedēļas nogalē – no 24. līdz 26. novembrim – jelgavniekus aicina bez maksas nodot nolietotās vieglo automobiļu riepas. Piektdien jau pirmajās divās stundās pieņemtas vairāk nekā 100 riepas. Nolietotās auto riepas bez maksas jelgavnieki Paula Lejiņa ielā 6 var nodot piektdien līdz pulksten 19, sestdien un svētdien, 25. un 26. novembrī, no pulksten 10 līdz 19.

SIA “Zemgales EKO” ražošanas direktore Kristīne Stukina stāsta, ka jau pirms dalīto atkritumu vākšanas laukuma atvēršanas pie tā bija izveidojusies neliela automašīnu rinda, taču šobrīd riepu pieņemšana norit plūstoši. “Jau vairākkārt esam guvuši pārliecību par akcijas nepieciešamību. Un šī reize nav izņēmums – iedzīvotāju interese ir liela,” atklāj K.Stukina.

SIA “Zemgales EKO” dalīto atkritumu vākšanas laukumā no vienas automašīnas var nodot vienu riepu komplektu jeb četras vieglās automašīnas riepas. Iebraucot laukumā, ir jāuzrāda automobiļa tehniskā pase, jo nolietotās riepas tiek pieņemtas tikai no auto īpašniekiem, kas reģistrēti Jelgavas pilsētā, turklāt riepām jābūt no automašīnas, kas tobrīd atrodas dalīto atkritumu vākšanas laukumā.

Jāpiebilst, ka Jelgavā četras riepas bez maksas var nodot tikai akcijas gaitā. Pārējā laikā dalīto atkritumu savākšanas laukumos tās tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra, un maksa par vienas riepas nodošanu var būt no 1,90 līdz 2,70 eiro. Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama vietnē www.zemgaleseko.lv vai pie sava atkritumu apsaimniekotāja.

Visu veidu riepas ir videi kaitīgi atkritumi. Riepas dabiskajā vidē sadalās vairāk nekā 100 gadus, un visu šo laiku dabā var izdalīties dažādas kaitīgas vielas. Turklāt par nolietotu riepu izmešanu dabā var tikt piemērots naudas sods. Tādēļ ir būtiski, lai tās tiek nodotas pārstrādei.