23.6 °C, 1.9 m/s, 85.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLielā iela 13 – viena no energoefektīvākajām daudzdzīvokļu ēkām Latvijā
Lielā iela 13 – viena no energoefektīvākajām daudzdzīvokļu ēkām Latvijā
22/09/2023

Noslēdzies konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023”, kurā šogad tika vērtētas arī divas daudzdzīvokļu mājas Jelgavā. Lielās ielas 13. nams konkursā saņēma 3. vietu nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023”.  

Ekonomikas ministrijas (EM) rīkotajā konkursā lielākais ēku skaits – 13 – pretendēja tieši uz uzvaru nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023”. Šajā nominācijā vērtētas arī mājas Jelgavā – Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17, un Lielās ielas 13. nams ieguva 3. vietu. Māju atjaunošanu īstenoja SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”.

Konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā” Ekonomikas ministrija ar sadarbības partneriem organizē jau 13 gadus, un šogad tas rīkots kopā ar Klimata un enerģētikas ministriju un Latvijas Būvinženieru savienību.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Sīkāka informācija par konkursu pieejama vietnē www.energoefektivakaeka.lv.