17.5 °C, 1.7 m/s, 92.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLielā talka – 16. maijā; aicina pieteikt individuālo talku vietas
Lielā talka – 16. maijā; aicina pieteikt individuālo talku vietas
06/05/2020

Šogad Lielā talka notiks 16. maijā, aicinot sakopt savu apkārtni individuāli vai talkās, kurās piedalās divi cilvēki vai vienas mājsaimniecības locekļi. Sakopšanas darbi norisināsies arī Jelgavā, un iedzīvotāji var pieteikt gan savu talku, gan vietas, kuras nepieciešams sakopt.

SIA “Zemgales Eko” valdes loceklis un Lielās talkas koordinators Jelgavā Aleksejs Jankovskis skaidro, ka talka Jelgavā šogad tiks organizēta nedaudz citādāk, turpinot sakopt pašvaldības teritoriju, taču darot to, ievērojot pulcēšanās un distancēšanās ierobežojumus. “Šogad būtiskākais būs savstarpējās organizācijas jautājums un talkotāju atsaucība, jo nevaram talkot masveidā, tikai individuāli. Vietas, kas jāsakopj, mums piesaka iedzīvotāji, taču arī paši sekojam līdzi tam, kur būtu nepieciešams vairāk darba. Lielās talkas maisi un cimdi tiks nodrošināti, un tos dalīto atkritumu savākšanas laukumā Ganību ielā 84 varēs saņemt reģistrētie talkas dalībnieki,” informē A.Jankovskis, piebilstot, ka iedzīvotājiem jāreģistrē tikai tās talkas, kas notiks publiskās teritorijās un kam nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus un tiktu nodrošināta arī savākto atkritumu izvešana.

 

Individuālās talkas var pieteikt Lielās talkas oficiālajā mājaslapā www.talkas.lv, tādā veidā informējot gan par veicamajiem darbiem, gan talkotāju atrašanos, sniedzot iespēju citiem savu talku rīkot drošā attālumā. Tāpat izvēlēto talkas vietu var pieteikt pa tālruni 63023511, 29357119 vai e-pastu aleksejs.jankovskis@eko.jelgava.lv vai eko@eko.jelgava.lv. Sazināties ar A.Jankovski aicināti arī tie talkot gribētāji, kas vēlas uzzināt par vietām, kuras nepieciešams sakopt. Iedzīvotāji tiek lūgti arī ziņot par piesārņotām teritorijām un nelegāli izmestiem atkritumiem, sniedzot informāciju Pašvaldības policijai pa tālruni 63008550 vai Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa tālruni 8787.

 

A.Jankovskis piebilst, ka līdz ar noteiktajiem ierobežojumiem šā gada Lielajā talkā lielāks uzsvars tiks likts uz vietu sakopšanu, iepriekš plānotos labiekārtošanas darbus, piemēram, teritoriju apzaļumošanu vai parku sakārtošanu, kopīgi īstenojot nākamajos talkošanas pasākumos.

 

Jāpiebilst, ka šogad 19. septembrī gaidāma ikgadējā pasaules akcija “World Clean­up Day”, kuras laikā tāpat kā Lielajā talkā iedzīvotāji kopīgiem spēkiem sakopj un labiekārto apkārtējo vidi.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē