22.2 °C, 2.9 m/s, 52.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLielajā talkā šogad iedzīvotāji aicināti talkot individuāli
Lielajā talkā šogad iedzīvotāji aicināti talkot individuāli
01/04/2020

Rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību, Lielās talkas organizatori pieņēmuši lēmumu talku no 25. aprīļa pārcelt uz 16. maiju, reizē piedāvājot jaunu iespēju – organizēt individuālās talkas. Papildus Lielajai talkai, Jelgavas pilsēta aicina ikvienu iesaistīties “pacelt papīru” jau šodien un katru dienu, lai ikdienu pavadītu sakoptā vidē.

“Lielā talka vienmēr ir bijis brīdis, kad cilvēki sanāk kopā radu, kolēģu, skolas un studiju biedru vai kaimiņu lokā, tāpēc, ņemot vērā neviennozīmīgo situāciju, esam nolēmuši pārcelt talkas norises laiku. Tomēr vēlamies rosināt cilvēkus neieslēgties savās mājās, bet gan vairāk laika pavadīt svaigā gaisā, ko iesaka arī ārsti,” stāsta Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme, turpinot: “Tos, kuri vēlas talkot pirms un pēc 16. maija un izmantot pavasari apkārtnes sakopšanai, aicinām rīkot individuālās talkas, kurās piedalītos ierobežots skaits cilvēku. Tāpat talkot var, vienkārši dodoties pastaigā pa mežu un nepaejot garām zemē nomestiem atkritumiem, jo katrs Latvijas kvadrātmetrs ir mūsu zeme, mūsu sēta. Uzturēsim to tīru, zaļu un skaistu!”

 

Individuālo talku vietas, līdzīgi kā pārējās, ikviens aicināts atzīmēt interaktīvajā kartē Lielās talkas mājaslapā www.talkas.lv. Šī karte var kalpot arī par uzskates līdzekli, kurā cilvēki redzēs citu solo talkotāju aktivitātes, sniedzot iespēju savu talku rīkot drošā attālumā vai citā dienā. Visi individuālie talcinieki ar savām aktivitātēm aicināti dalīties sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #solotalka #esmuvesels #parveselulatviju. Talkas organizatori sekos līdzi talcinieku aktivitātēm un sniegs padomus drošai talkošanai.

 

Savukārt iedzīvotājiem, kuri plāno iesaistīties Lielajā talkā 16. maijā, šogad tiks sniegta jauna iespēja, kā pieteikt savu talku. Proti, talkas vietu kartē ikviens talkotājs un talkas organizators varēs atzīmēt un pieteikt divu veidu talkas – uzkopšanas un labiekārtošanas. Labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs neatkarīgi no tā, vai talkošana notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt ģimeņu talkas, organizāciju, uzņēmumu vai citas talkas, kuras tiek organizētas uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību. Šo talku atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji. Savukārt uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus, un tajās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

 

Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas atzīmēšanu kartē persona saņems pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālajos tīklos, kā arī aicināt pievienoties notikumam arī citus talkotājus un sazināties ar viņiem.

 

Savukārt tos, kuriem noteikta karantīna vai kuri vienkārši vēlas pārlaist šo laiku drošībā savās mājās, organizatori aicina piedalīties projektā “Ideju talka”. Lielās talkas gaitā šis projekts notiek jau otro gadu, aicinot ikvienu dalīties ar savām idejām, kā padarīt Latviju un pasauli zaļāku, ilgtspējīgāku, drošāku un skaistāku. Tāpat tiek gaidītas idejas, kā ilgtermiņā risināt samilzušās vides problēmas. Idejas var iesūtīt pa e-pastu talkas@talkas.lv vai aizpildot elektronisko anketu talkas mājaslapā.

 

Lielās talkas koordinators Jelgavā Aleksejs Jankovskis informē, ka pagaidām vēl nav saņemti pieteikumi talkošanas vietām pilsētā, tomēr, gatavojoties un cerot, ka Lielā talka maijā notiks, tiek gaidīti ierosinājumi, kuras vietas pilsētā vajag sakopt vai lab­iekārtot. Līdz aprīļa beigām tiek gaidīti pilsētnieku, īpaši skolēnu, ierosinājumi kopīgiem labiekārtošanas darbiem, no kuriem labākās idejas talkas laikā tiks realizētas. Pieteikumus talkai var sūtīt pa e-pastu eko@eko.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē