21.6 °C, 2.7 m/s, 56.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLielās talkas darbos iedzīvotāji labiekārtojuši pilsētu
Lielās talkas darbos iedzīvotāji labiekārtojuši pilsētu
27/04/2019

Kopumā Lielajai talkai Jelgavā šogad bija pieteiktas vairāk nekā 50 sakopjamās teritorijas, bet daudzi iedzīvotāji talkojuši arī oficiāli nepiesakot savu talkas vietu pie pilsētas koordinatora. Šogad talkas akcents bija ne vien sakopšanas, bet arī labiekārtošanas darbi. Jelgavai tika piešķirti 2000 Lielās talkas maisi, katra maisa tilpums – 50 litri. Arī šogad bez maksas savākti un atkritumu poligonā nogādāti tikai speciālajos Lielās talkas maisos savāktie atkritumi, kas tika izvietoti saskaņotajos pašvaldības objektos.

 

 

 

 

Talkotāji stādīja krūmus un puķes, krāsoja žogus, laboja smilškastes, ravēja nezāles, sakārtoja pagalmus un tiem piegulošās teritorijas. Talciniekus apciemoja un paldies par darbu teica arī pilsētas vadība – domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, viņa vietnieks Jurijs Strods.

 

 

Talkas kulminācija sestdien pusdienlaikā notika pie pilsētas rotaļu laukuma Ozolskvērā, kur pašvaldības pārstāvji kopā ar pilsētas ģimenēm simboliski iestādīja gandrīz septiņus metrus augstu ozolu. Pērn simtgadīgo ozolu, kas auga Ozolskvērā līdzās bērnu rotaļu laukumam un ilgus gadus priecēja apkārtējos ar savu varenību, pašvaldības speciālisti, arborists un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki atzina par stipri bojātu un bīstamu, un tas tika nozāģēts. Jau drīzumā koka simpozija laikā no šī dižozola tiks radīta īpaša skulptūra.

 

Tuvākajās dienās pilsētā turpināsies Lielās talkas laikā savākto atkritumu izvešana.

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē