22.1 °C, 2.5 m/s, 64.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLieldienās dosimies pastaigās
Lieldienās dosimies pastaigās
31/03/2021

Lieldienas Jelgavā tradicionāli tiek svinētas kopīgā pavasara pastaigā Jelgavas pils parkā, taču šogad 4. un 5. aprīlī pilsēta aicina jelgavniekus ģimenes lokā doties pastaigā pa visu pilsētu, apskatot svētku dekorus pilsētvidē, apmeklējot fotostūrīšus, šūpojoties un pat paviesojoties nometnes vietā “Lediņi”. Iespējas radoši darboties būs arī mājās – tam idejas piedāvā Jelgavas pilsētas bibliotēka.

Arī šogad Lieldienu laikā Jelgavu rotā svētku dekori. Pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” informē, ka visā pilsētā atrodamas 28 lielformāta olas. Tās izvietotas Jelgavas dzelzceļa stacijas rotācijas aplī, Satiksmes ielā 59 un Vecpilsētas ielā, Stacijas ielā un Raiņa parkā. Pirmoreiz olas rotā arī Loka maģistrāles zaļo zonu. Pagājušā gada jaunais dekors – trīs metrus augsti stiklšķiedras asni – izvietots Hercoga Jēkaba laukumā, bet dekoratīvās olas Stacijas ielā un Raiņa parkā ieguvušas jaunus zīmējumus. Jelgavnieki mudināti apskatīt dekorus savas dzīvesvietas apkaimē vai doties “olu medībās” pa visu pilsētu.

 

Īpaši izrotāta no 26. marta līdz 5. aprīlim būs Pasta sala un Jelgavas kultūras nams. Pie brīvdabas koncertzāles “Mītava” un uzraksta “Jelgava” Pasta salā pieejamas trīs divpusējas lielformāta Lieldienu kartītes, kas kalpos kā svētku fotostūrīši. Īpaša vieta būs ierīkota arī zālienā pie kultūras nama, kur uzstādīs dekoratīvu olu koku un šūpoles, informē pašvaldības iestādē “Kultūra”. Bet ikviens, kurš Lieldienās dosimies pastaigās svētkos vēlas kārtīgi izšūpoties, lai vasarā nekostu odi, visu gadu nenāktu miegs, vai vienkārši sava prieka pēc, aicināts iepazīties ar Jelgavas rotaļu laukumu šūpoļu karti, kas Zaļajā ceturtdienā, 1. aprīlī, tiks publicēta mājaslapā www.jelgava.lv, lai palīdzētu atrast tuvākās šūpoles pilsētā. Līdz 5. aprīlim norisinās arī akcija, kurā, radoši darbojoties, šūpoles jelgavnieki aicināti uzstādīt savos īpašumos, visā pilsētā iešūpojot jaunu svētku tradīciju. Parādīt savu veikumu iedzīvotāji var ar foto vai video sociālajos tīklos, pievienojot tam tēmturi #MesEsamJelgava. Tāpat jelgavnieki aicināti dalīties ar Lieldienu pastaigu vai ģimenes svētku tradīciju foto – visi materiāli tiks apkopoti svētku atskata video.

 

Pastaigā “Pa zaķa pēdām” no 1. līdz 5. aprīlim aicina arī “Lediņi”. Jaunrades nama “Junda” vadītāja Ilze Jaunzeme stāsta, ka stundu garā pastaigā var piedalīties vienas mājsaimniecības locekļi, lai pavadītu laiku kopīgās āra aktivitātēs, saelpotos daudz svaiga gaisa un nosvinētu Lieldienas. “Lediņu” apmeklējums obligāti iepriekš jāpiesaka pa tālruni 26448086. Dalība pastaigā ir bez maksas, un tā tiks organizēta, izmantojot mobilo lietotni “Actionbound”. Pastaigas laikā jāievēro visi epidemioloģiskie nosacījumi, par kuriem svarīgi atcerēties arī pastaigās pilsētā.

 

Savukārt Jelgavas pilsētas bibliotēka svētkos mudina darboties radoši, arī neizejot no mājas. Lieldienu nedēļā Miezītes bibliotēkas “Facebook” lapā tiks publicēts video “Gatavojies svētkiem kopā ar Miezītes bibliotēku. Lieldienu našķi”, kas ļaus ikvienam pagatavot kādu gardumu, ar ko ģimeni palutināt svētkos. Bet Pārlielupes bibliotēka bērnus vecumā no astoņiem līdz 12 gadiem ielūdz piedalīties radošā nodarbībā “Lieldienu noslēpumi”, kas 1. aprīlī pulksten 16 norisināsies “Zoom” platformā. Tajā bērni varēs izzināt Lieldienu tradīcijas, olu krāsošanas noslēpumus, tāpat gaidāmas ar joku dienu saistītas aktivitātes.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē