19.1 °C, 1.2 m/s, 96.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaLieldienās pagarinās reliģisko organizāciju darba laiku
Lieldienās pagarinās reliģisko organizāciju darba laiku
19/03/2021

Ceturtdien, 18. martā, valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas piedāvājumu Covid-19 pandēmijas apstākļos Lieldienu laikā pagarināt reliģisko organizāciju darba laiku. Kā skaidro Tieslietu ministrijā, attiekšanās no pašreizējā reliģisko organizāciju darba laika ierobežojuma būs īslaicīga un tā pieņemta, lai ierobežojumu apstākļos varētu īstenot Lieldienu reliģiskās tradīcijas.

Pašlaik atbilstoši ierobežojumiem reliģiskās darbības veikšanas vietas darbu drīkst sākt ne agrāk kā pulksten 6, bet tas jābeidz ne vēlāk kā pulksten 20. Ministrija piedāvāja no ierobežojuma uz laiku atteikties, jo atbilstoši reliģiskajām tradīcijām dievkalpojumi Lieldienās tiek noturēti visas dienas un nakts garumā.

 

Ministrija piedāvāja mainīt reliģisko organizāciju darba laiku un no 20. marta līdz 23. martam ļaut reliģiskās darbības veikšanas vietās darbu sākt no pulksten 5.30, kas esot nepieciešams dievturu Lieldienu svinību vajadzībām. 27. martā un 28. martā atļauts baznīcu darbu beigt līdz pulksten 24, jo tad tiek svinēti Pesaha svētki, kas ir pielīdzināmi Lieldienām. Naktī uz 4. aprīli baznīcām atļauts darbu turpināt līdz pulksten 1 naktī, savukārt 24. aprīlī – līdz pulksten 22. Ja ārkārtējā situācija tiks pagarināta, izņēmumi attiecībā uz reliģisko darbību vietu darba laiku būs nepieciešami arī 1. un 2. maijā, kad Lieldienas svinēs pareizticīgie Latvijas iedzīvotāji.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Tieslietu ministrija