15.5 °C, 0.5 m/s, 93.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaLieldienās vairāk pārkāpumu fiskēti par pulcēšanās prasību neievērošanu
Lieldienās vairāk pārkāpumu fiskēti par pulcēšanās prasību neievērošanu
07/04/2021

Covid-19 ierobežošanai noteikto drošības prasību dēļ arī šogad Lieldienu brīvdienas nācās svinēt vienas mājsaimniecības ietvaros. Laika posmā no 1. līdz 6. aprīlim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā likumsargi veica kopā 393 pārbaudes publiskās vietās un par konstatētajiem pārkāpumiem, kas lielākoties bija par pulcēšanos no vairākām mājsaimniecībām, uzsāka 84 administratīvo pārkāpumu procesus, no kuriem 36 uzsākti Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Kā informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa, Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā Lieldienu brīvdienās tika veiktas 64 plānotas tirdzniecības vietu pārbaudes, un par atrašanos atklāta tirgus teritorijā bez mutes un deguna aizsegiem tika uzsākti četri administratīvā pārkāpuma procesi un četrām personām tika izteikti brīdinājumi. Savukārt 32 administratīvo pārkāpumu procesi tika uzsākti par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. 28 gadījumos policisti piemēroja naudas sodu 10 eiro, vienā gadījumā – 30 eiro.

 

Tāpat Lieldienu brīvdienu laikā, 2. aprīļa vakarā ap pulksten 22.50 Jelgavā, uz Dobeles šosejas, automašīnā “Audi A3” atradās trīs vienaudži – 2001. gadā dzimuši jaunieši – no dažādām mājsaimniecībām. Atbilstoši situācijai un apstākļiem, kā arī ņemot vērā personu attieksmi pret izdarīto pārkāpumu, policisti vienam jaunietim piemēroja naudas sodu 50 eiro, bet diviem – 500 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde