12 °C, 1.1 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Lielupe” nosvin dzimšanas dienu ar krāšņu koncertu
“Lielupe” nosvin dzimšanas dienu ar krāšņu koncertu
25/05/2024

Sestdien kopā ar Jelgavas pilsētas dzimšanas dienu brīvdabas koncertzālē “Mītava” savu 65 gadu jubilejas koncertu “Mīlestībā Lielupe” aizvadīja tautas deju ansamblis “Lielupe”, radot svētkus gan paši sev, gan arī pārējiem jelgavniekiem un viesiem.

Šobrīd kolektīvā ir pieci sastāvi ar 152 dejotājiem un spēcīga pedagogu komanda – Elita Simsone, kura “Liel­upi” vada jau 39 gadus, Baiba Ķestere un Zaiga Pielēna-Pelēna. “Lielupe” var lepoties ar kuplo dejotāju pulku un ilggadējiem dejotājiem – senioru grupā kodolu veido dejotāji, kas ar “Lielupi” ir kopā 33–38 gadus, vidējā grupā – dalībnieki, kas “Lielupē” ir 20–25 gadus.

Kolektīva mākslinieciskā vadītāja E.Simsone atzīst, ka kolektīvs ir ar savu skatījumu uz deju, savu stilu, kolektīvs, kas rada savu repertuāru, un tieši lielupieši Latvijā aizsāka veidot deju uzvedumus, kas iezīmēja jaunu šķautni skatuviskās latviešu tautas dejas popularizēšanā. Arī kolektīva jubilejas koncerta otrajā daļā skatītāji varēja baudīt uzvedumu “Skroderdienām būt!”.

Jāpiebilst, ka koncerta laikā tika pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi un tautas deju ansamblis “Lielupe” un tā vadītāja E.Simsone ir vieni no Goda raksta saņēmējiem.

Augstāko apbalvojumu pasniegšanu un “Lielupes” koncertu varēja skatīties arī tiešraidē.

Tiešraides ieraksts