14.5 °C, 0.9 m/s, 95.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLielupes labā krasta pludmalē viena pārģērbšanās kabīne tiks atstāta visu ziemu
Lielupes labā krasta pludmalē viena pārģērbšanās kabīne tiks atstāta visu ziemu
23/10/2020

Atsaucoties iedzīvotāju, kuri nodarbojas ar ziemas peldēšanu, lūgumam, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” šoziem Lielupes labā krasta peldvietā atstās vienu pārģērbšanās kabīni.

Lai pavasarī ledus un pārplūdusī Lielupe nesabojātu pludmalē esošo inventāru – glābēju mājas, pārvietojamās tualetes, koka soliņus, pārģērbšanās kabīnes un rotaļu iekārtas –, tas ierasti ziemas periodā tiek demontēts, bet maijā, sākoties peldsezonai, uzstādīts atpakaļ.  

 

Taču šogad no vairākiem iedzīvotājiem, kuri vēl šobrīd aktīvi peld un dara to arī ziemā, saņemts ierosinājums nedemontēt visas ģērbtuves Lielupes labā krasta pludmalē, lai ir kur pārģērbties arī pēc peldsezonas noslēguma. “Pilsētsaimniecība” atbalsta šo iniciatīvu un vienu pārģērbšanās kabīni pludmalē atstās arī ziemas periodā. Jāpiebilst, ka peldētājiem ziemas sezonā ir pieejama arī viena pastāvīgā ģērbtuve pie Pasta salas peldvietas.

 

“Pilsētsaimniecības” Apsaimniekošanas nodaļas speciālists Edgars Rubenis informē, ka šobrīd pludmalē vēl ir pieejamas visas pārģērbšanās kabīnes un nav demontētas arī rotaļu iekārtas. “Glābēju mājas un pārvietojamās tualetes tika aizvestas līdz ar peldsezonas noslēgumu – septembra vidū, bet, pateicoties labvēlīgajiem laikapstākļiem, pārējais pludmales aprīkojums vēl atstāts. Tiklīdz sāks piesalt, demontēsim arī rotaļu iekārtas, koka soliņus un ģērbtuves. Uz ziemas periodu pludmalē tiks atstāta viena ģērbtuve,” stāsta E.Rubenis.

 

 

Foto: “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē