23.4 °C, 3.6 m/s, 40.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLielupes zandarts – 3,640 kilogramus smags
Lielupes zandarts – 3,640 kilogramus smags
13/06/2020

Aizvadītas Jelgavas pilsētas atklātās sacensības makšķerēšanā no laivām “Lielupes zandarts 2020”. Sacensību galveno balvu par lielāko noķerto zandartu ieguva Juris Ullas no Kuldīgas – viņš noķēra 3,640 kilogramus smagu zivi.

“Pirmo zivi noķēru sešu gadu vecumā. Makšķerēt man patīk, bet sacensībās bieži nepiedalos. Man arī patīk mainīt makšķerēšanas vietas – Jelgavā, Lielupē, esmu pirmoreiz,” stāsta J.Ullas, kuram sacensības bijušas ļoti veiksmīgas. Viņš ne tikai noķēra lielāko zandartu, bet kopā ar pārinieku Elmāru Gaili uzvarēja arī komandu vērtējumā.

Sacensības norisinājās Lielupes posmā no Iecavas ietekas līdz Svētes ietekai Jelgavas novadā, Valgundes pagastā. Tajās startēja 34 dalībnieki – 14 komandu un seši individuālajā ieskaitē. Jāpiebilst, ka šajās ieskaitēs tika vērtēts viss noķertais loms (tikai plēsīgās zivis), savukārt atsevišķi vēl tika apbalvoti trīs makšķernieki par lielāko noķerto zandartu.

Sacensību rezultāti

Komandu vērtējums

  1. vieta – Juris Ullas un Elmārs Gailis: 8,450 kilogrami
  2. vieta – Kaspars Zviedris un Agris Miezis: 2,150 kilogrami
  3. vieta – Jānis Čirkunovs un Igors Sapeļs: 1,300 kilogrami

Individuālais vērtējums

  1. vieta – Aivars Voldeks: 0,5 kilogrami

“Lielupes zandarts 2020”

  1. vieta – Juris Ullas: 3,640 kilogrami
  2. vieta – Jānis Čirkunovs: 1,300 kilogrami
  3. vieta – Agris Miezis: 0,810 kilogrami

Godalgoto vietu ieguvēji saņēma diplomus un dāvanu kartes makšķernieku veikalā “Asaris”, savukārt uzvarētāji tika arī pie žurnāla “Copes Lietas” abonementa pusgadam. Speciālā balva – žurnāla “Copes Lietas” abonements pusgadam – tika pasniegta arī jaunākajam sacensību dalībniekam, kas šogad bija 13 gadus jaunā Sofija Kaže. Viņa sacensībās piedalījās kopā ar vectēvu Nikolaju Musorinu. “Vectēvs vēl šaubījās, vai piedalīties sacensībās, bet es viņu pierunāju. Man ļoti patīk ķert zivis!” priecīga par šodienas lomu ir Sofija, kurai šīs bija pirmās sacensības. Viņas vectēvs gan ir pieredzējis makšķernieks un 2013. gada uzvarēja sacensībās “Lielupes līdaka” ar 4,6 kilogramus smagu zivi.

Sacensības organizēja makšķerēšanas sporta klubs “Lielupes brekši” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”. To mērķis ir popularizēt makšķerēšanu kā veselīgu un aktīvu sporta veidu un iesaistīt iedzīvotājus masu sporta aktivitātēs.

Foto: Sporta servisa centrs