9.7 °C, 1.9 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaLietuvas Republikas Seimam 100
Lietuvas Republikas Seimam 100
15/05/2020

15. maijā aprit 100 gadi, kopš 1920.gada 15.maijā ar pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām tika ievēlēts Lietuvas Seims un atjaunoto Lietuvas valsti pasludināja par demokrātisku republiku.

Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis”, godinot šo nozīmīgo vēsturisko notikumu, cerēja klātienē sagaidīt domubiedrus, lai dalītos atmiņām un apskatītu izstādi, tomēr šis laiks ienesis savas korekcijas mūsu ikdienā, un izstāde interesentiem tiek piedāvāta virtuālā formātā.

Izstādē, ko sagatavojusi biedrība “Vītis”, apkopoti nozīmīgākie brīži, kas saistīti ar Lietuvas Republikas Seima 100-gadi. Šis gads lietuviešiem ir  īpašs ar vairākiem atceres momentiem – paiet 30 gadi, kopš  tika atjaunota  Lietuvas Republikas Neatkarība, aizritējuši 100 gadi kopš  notika pirmās vispārējās demokrātiskās Lietuvas Seima vēlēšanas un laika, kad sāka strādāt Lietuvas Republikas Seima kanceleja.

Biedrība “Vītis” virtuālo izstādi, kas veltīta Lietuvas Republikas Seima 100-gadei, sagatavojusi projektā “Lietuviešu kopiena Jelgavā”, kas finansēta Jelgavas pilsētas pašvaldība “Biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalsta programmas 2020.gadam” ietvaros.