-1.8 °C, 4.5 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLifu dienās dejas ar pasniedzējiem (fotogalerija)
Lifu dienās dejas ar pasniedzējiem (fotogalerija)
09/04/2008

Foto: Jānis Kupčs

Foto: Jānis Kupčs

Otrdien un trešdien, 8. un 9. aprīlī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notiek vieni no lielākajiem fakultāšu svētkiem – Lauku inženieru fakultātes (LIF) – Lifu dienas.

Par svinībām gan studentiem, gan arī mācībspēkiem divu dienu garumā parūpējusies LIF studentu pašpārvalde (SP). Vakar fakultātes gaiteņos studenti sacentās ķieģeļu celšanā, virves vilkšanā, dīvainu konstrukciju radīšanā un citās asprātīgās atrakcijās. Pēc fiziskām aktivitātēm visi pulksten 20.30 tika aicināti uz tradicionālo vecas latviešu filmas skatīšanos LIF zālē – bijušajā Kino 19 telpās. Kā stāsta LIF SP vadītāja Ilze Locāne, šoreiz filma izvēlēta īpaši sirsnīga – 1986.gada Rīgas kinostudijas un režisores Lūcijas Ločmeles darbs „Saulessvece”. Jauninājums Lifu dienās ir pirmo reizi rīkotās nakts orientēšanās sacensības, kuras atbalsta datorveikals NDD, aicinot jauniešus pēc filmas noskatīšanās izpētīt Jelgavas mazāk zināmos nostūrus.
Šodien, 9.aprīlī, gaidāma svētku kulminācija. Pirmo reizi fakultāšu dienu vēsturē iecerēts pasākumus „Dejo ar pasniedzēju”, iesaistot mācībspēkus, kuriem studiju priekšmeti ir īpaši sarežģīti. Fiziķi Uldis Iljins un Anda Zeidmane, Būvmehānikas pasniedzējs Jānis Graudulis un studiju priekšmeta „Būvmašīnas” vadītājs Juris Jurševskis un citi pasniedzēji dejos kopā ar fakultātes studentiem, demonstrējot savstarpēju sapratni. Septiņi pāri trīs nedēļas gatavojušies uznācieniem, kas būs redzami šodien pulksten 15:00 LIF zālē. Pēc tam sekos pirmo kursu iesvētības un noslēguma pasākums literāri muzikālajā klubā „Jelgavas baltie krekli” ar grupas „Gain fast” koncertu.

Informāciju sagatavoja
Sandra Šteinerte