18 °C, 3 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLLU 1400 absolventiem sākas izlaidumu laiks
LLU 1400 absolventiem sākas izlaidumu laiks
14/06/2005

Sešās dienās universitātes aulā Jelgavas pilī pavisam notiks 11 svinīgi sarīkojumi, kurus apmeklēs vairāki tūkstoši apsveicēju no visiem Latvijas novadiem. Viņu vidū būs absolventu vecāki, tuvinieki un draugi, darba devēju un pašvaldību pārstāvji, kā arī ministriju un citu valsts iestāžu amatpersonas.

Izlaidumu laiks LLU šodien plkst.15 sāksies ar diplomu izsniegšanu Veterinārmedicīnas fakultātes beidzējiem.

Piektdien, 17.jūnijā, plkst.11 notiks Informācijas tehnoloģiju fakultātes, bet plkst.15 – Pārtikas Tehnoloģijas fakultātes absolventu izlaidums.

Sestdien,18.jūnijā, plkst.12 izlaiduma svinības notiks Ekonomikas fakultātes maģistrantiem, bet plkst.16 – Lauku inženieru fakultātes absolventiem.

Nākamās nedēļas sākumā – 20.jūnijā – plkst.11 izlaidumu svinēs Lauksaimniecības fakultātes, bet plkst.15 – Tehniskās fakultātes absolventi.

Dienu vēlāk – 21.jūnijā – plkst.11 notiks Meža fakultātes, bet plkst.15 – Sociālo zinātņu fakultātes izlaidums.

Savukārt 22.jūnijā plkst.12 izlaidums notiks Ekonomikas fakultātes profesionālo studiju programmu absolventiem, bet plkst.16 – bakalaura studiju programmu absolventiem.

Pirms gada valstī trešo lielāko universitāti absolvēja 1237 jaunie speciālisti, bet šogad diplomu saņems vairāk nekā 1400 absolventu.

Šogad izlaidums pirmo reizi notiks LLU jaunākās – Informācijas tehnoloģiju fakultātes studiju programmā “Programmēšana”. Arī Veterinārmedicīnas fakultātē pirmo reizi notiks izlaidums jaunajiem veterinārārstiem, kuri mācījās pēc sešgadīgās studiju programmas, kas tagad pilnā mērā atbilst Eiropas Savienības prasībām.

Pamatstudijas pirmo reizi beigs Sociālo zinātņu fakultātes otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas – “Iestāžu un uzņēmumu ārējie sakari” – absolventi. Šogad absolventu vidū pirmo reizi būs arī Lauksaimniecības fakultātes nepilna laika studiju beidzēji, kuri profesionālās augstākās izglītības studiju apakšprogrammu – “Uzņēmējdarbība lauksaimniecībā” – apguva universitātes filiālē Limbažos.

Divas Sociālo zinātņu fakultātes diplomandes Dina Bite un Iveta Lakševica izlaidumā saņems bakalaura grādu un diplomu ar izcilību, kas nopelnīts apgūstot studiju programmu – “Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija”.

Interesanti atzīmēt, ka LLU lielākās – Ekonomikas fakultātes vēsturē kopš dibināšanas absolventu kopskaits šogad pārsniegs 6000.

LLU šī gada absolventu vidū ir divi Kārļa Ulmaņa stipendiāti – Lana Janmere un Inese Vīgante no Sociālo zinātņu fakultātes, kā arī visi trīs Senāta stipendiāti – Kristaps Kārkliņš no Lauku inženieru fakultātes, Rita Vītola no Lauksaimniecības fakultātes un Āris Jansons no Meža fakultātes. Turklāt Vītola un Jansons izlaidumā saņems diplomu par maģistra grāda iegūšanu.

Šogad izlaiduma svinības atšķirsies arī ar to, ka pirmo reizi katrs universitātes beidzējs atmiņai par Jelgavā pavadīto studiju laiku saņems augstskolas žurnāla “Plēsums” speciālizlaiduma eksemplāru.

Savukārt rudenī, uzsākot jauno studiju gadu, klajā nāks tradicionālā izdevuma “Absolventi” kārtējais laidiens, kurā būs apkopoti statistikas dati par šī gada pamatstudiju, maģistrantūras un doktorantūras beidzējiem, aizstāvētajiem promocijas darbiem, ziņas par Valsts eksāmenu komisiju sastāvu un labākajiem bakalaura un maģistra darbiem, kā arī diplomprojektiem.  LLU Preses daļas vadītājs Juris Kālis