24.8 °C, 2.7 m/s, 76.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaLLU Akadēmiskajā sēdē sveic 28 jaunos mācībspēkus
LLU Akadēmiskajā sēdē sveic 28 jaunos mācībspēkus
31/08/2022

31. augustā Jelgavas pils Aulā aizvadīta ikgadējā LLU Akadēmiskā sēde, kurā vienkopus pulcējās universitātes kolektīvs, lai atklātu jauno studiju gadu, pārrunātu iepriekšējā – 2021./2022. – studiju gada rezultātus un turpmāk veicamos uzdevumus, kā arī sveiktu jaunos kolēģus. Jāpiebilst, ka jau no 1. septembra LLU jaunais nosaukums būs Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU).

Akadēmisko sēdi atklāja LLU padomes priekšsēdētāja Laimdota Straujuma: “Novēlu universitātei un kopā mums visiem – turpināt aizsāktās LLU tradīcijas, bet iet uz priekšu, kļūstot par Baltijas un plašāka reģiona biozinātņu un tehnoloģiju centru gan izglītībā, gan zinātnē.”

 

Akadēmiskās sēdes laikā I.Pilvere klātesošos iepazīstināja ar augstskolu stratēģiskās specializācijas zinātnes jomām, kas noteiktas, pamatojoties uz augstskolu pētniecības un studiju rezultātiem, kā arī turpmākajiem attīstības plāniem, zinātnes universitāšu publikāciju datiem žurnālos, starptautisko un nacionālo pētniecības, kā arī digitalizācijas un mūžizglītības jomas projektu realizēšanu un zinātnes finansējumu. Tāpat tika uzsvērtas starptautiskās aktivitātes, akcentējot jaunās dubultā  diploma programmu atvēršanu sadarbībā ar Kaukāza un Centrālāzijas valstu augstskolām. 

 

Aizvadītajā gadā universitāte piedzīvojusi arī pārvaldības izmaiņas un no 2022. gada 20. maija darbu uzsāka LLU padome. Turpinās aizsāktā pārvaldības pilnveide – darbs ar LLU stratēģijas 2023.–2027. gadam izstrādi un iekļūšanu pasaules universitāšu reitingos. Jāatzīmē, ka šī gada beigās gaidāma kvalitātes vadības sistēmas izvērtēšana un atbilstība starptautiskajam standartam “Investors in Excellence”. 

 

LLU rektore I.Pilvere informēja arī par pagājušajā gadā veiktajiem un turpmāk plānotajiem infrastruktūras, kā arī energoefektivitātes uzlabošanas būvdarbiem LLU objektos – studentu viesnīcas, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes ēkas fasāde un lifts, Veterinārmedicīnas fakultātes laboratorijas projektēšana, Sporta nama ugunsdrošības sistēmas izbūve, IT sistēmas pilnveide un jaunas serveru platformas ieviešana, Tehniskās fakultātes mācību korpusa vienstāva daļas pārseguma siju pastiprināšana, ugunsgrēka atklāšanas un izziņošanas sistēmas izbūve Vides un būvzinātņu un Veterinārmedicīnas fakultātēs, pētniecības un valsts datu monitoringa informācijas sistēma, saules paneļu sistēmas izveide, “Mušķi” barības novietnes izveide un degradētās infrastruktūras demontāža.

 

Savukārt noslēgumā rektore akcentēja izaicinājumus, kas saistīti ar universitātes nosaukuma maiņu. No 1. septembra LLU tiek pārdēvēta par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU). 

 

“Mēs pārejam jaunā kvalitātē un nosaukumā atspoguļojam visas tās darbības jomas, kuras pārstāvam – sociālās zinātnes, inženierzinātnes un biozinātnes,” skaidroja I Pilvere.

 

Akadēmiskajā sēdē tika sveikti arī 28 jaunie kolēģi – mācībspēki, kuriem šis studiju gads būs pirmais darba gads universitātē:

 

Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē – Inese Pabērza un Agita Bičevska.

 

Vides un būvzinātņu fakultātē – Kristīne Dreija, Kate Seržāne, Artūrs Brahmanis, Toms Līdumnieks, Pēteris Pētersons, Edgars Pinkovskis, Ivars Bergmanis, Anete Klabere-Kalvāne, Ieva Siksnāne un Solvita Šnore.

 

Veterinārmedicīnas fakultātē – Sandra Tone, Madara Teterovska, Madara Beāte Balode un Kate Prizeva.

 

Meža fakultātē – Mārtiņš Augusts, Māris Osis, Roberts Čakšs un Inese Šāble.

 

Tehniskā fakultātē – Alise Maija Cimermane un Linda Ligute-Millere.

 

Lauksaimniecības fakultātē – Aivars Jermušs un Viktorija Ņikonova.

 

Informācijas tehnoloģiju fakultātē – Ēriks Šneiders, Didzis Lauva, Ergi Bufasi un Aleksandrs Smirnovs.

 

Savukārt 10 mācībspēki vēlēšanās ieguvuši augstāku amatu. Kā docenti pirmo reizi ievēlēti Santa Skuja, Gundega Gulbe, Sarmīte Rancāne, Liene Ozola, Kristīne Majore un Ginta Kronberga. Savukārt par asociētajiem profesoriem ievēlēti Zanda Krūma, Diāna Ruska un Jānis Gailis, bet par profesori Gunita Bimšteine.

 

 

Foto un informācija: LLU