21.3 °C, 1.8 m/s, 86.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLLU atvērto durvju dienā gaidīs nākamos studentus
LLU atvērto durvju dienā gaidīs nākamos studentus
16/03/2005

Universitātes Uzņemšanas komisijas darbinieki, studenti un mācību spēki no visām deviņām fakultātēm nākamos reflektantus – vidusskolu, ģimnāziju un arodizglītības iestāžu audzēkņus plāno iepazīstināt ar piedāvātajām studiju programmām, uzņemšanas noteikumiem un studiju procesu augstskolā, kas daudzējādā ziņā ir unikāla pārējo valsts universitāšu starpā.

Tikai Jelgavā, ko daudzi uzlūko kā Latvijas studentu galvaspilsētu, iespējams iegūt kvalitatīvu augstāko akadēmisko vai profesionālo izglītību tādās tautsaimniecības nozarēs kā lauksaimniecība, mežsaimniecība, kokapstrāde, veterinārmedicīna, pārtikas tehnoloģija, ainavu arhitektūra, vides saimniecība un vēl citās. Turklāt minētajās nozarēs iespējams iegūt augstāko akadēmisko izglītību gan pamatstudijās, gan maģistrantūrā un doktorantūrā.

Studējot universitātes tradicionālajās fakultātēs, iespējams specializēties tādu perspektīvu darbības jomu apgūšanā kā reģionālā attīstība, uzņēmējdarbība lauksaimniecībā, dārzkopība, hipoloģija, mājas vide un informātika izglītībā, pārtikas higiēna, ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība, būvniecība, uzņēmējdarbība agroservisā, kā arī autotransports un lauksaimniecības enerģētika.

Bez tam atsevišķas nepilna laika studiju programmas tiek piedāvātas arī LLU filiālēs Jēkabpilī, Laidzē un Limbažos, bet tuvākajā laikā plānots atvērt augstskolas filiāli vēl arī Siguldā, kur piedāvās apgūt dažas Lauksaimniecības, Ekonomikas un Sociālo zinātņu fakultātes nepilna laika studiju programmas. Daudzveidīgajā studiju programmu klāstā Ekonomikas fakultātē pavisam drīz parādīsies pilna un nepilna laika bakalaura studiju programma komercdarbībā un uzņēmuma vadībā, kuras beidzēji iegūs vadītāja kvalifikāciju. Tāpat jaunas iespējas pavērs maģistra studiju programma uztura zinātnē, kas izstrādāta LLU sadarbojoties ar Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti.

Jauno studentu uzņemšana akreditētajās LLU studiju programmās vasarā notiks konkursa kārtībā , pamatojoties uz valsts centralizēto eksāmenu rezultātiem un saskaņā ar universitātes papildprasībām, kas ietvertas uzņemšanas noteikumos. Reflektantu reģistrācija uzņemšanai pilna un nepilna laika pamatstudijām ilgs no 18. jūlija līdz 2. augustam.

Atvērto durvju dienas gaitā ciemiņiem iecerēts parādīt universitātes lepnumu – Jelgavas pili un tās muzeju, LLU Fundamentālo bibliotēku un tās lasītavu, kas ir viena no modernākajām valstī, ikvienu no interesējošajām fakultātēm, kā arī daudzas mūsdienīgas laboratorijas un mācību auditorijas. Nākamie reflektanti varēs saņemt gan uzņemšanas noteikumus un fakultāšu bukletus, gan īpaši šim notikumam veltītu LLU žurnāla “Plēsums” speciālizlaidumu, kurā jaunos censoņus uzrunā gan pašreizējie studenti, gan universitātes agrāko gadu absolventi, kuru vidū ir tādi sabiedrībā pazīstami cilvēki kā Ministru Prezidents Aigars Kalvītis, Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Vinets Veldre, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētāja, profesore Baiba Rivža, vīriešu basketbola Latvijas izlases direktors Edgars Šneps, motosportists, lauku saimnieks Jānis Vinters, mūziķis Ilvars Jansons, uzņēmējs, kinoforuma “Arsenāls” prezidents Augusts Sukuts un vairākas citas populāras personības.

Arī pēc atvērto durvju dienas norises Jelgavā, LLU studenti un darbinieki atsauksies ikvienam uzaicinājumam apmeklēt mācību iestādes dažādos Latvijas novados un tikties ar skolu jaunatni. Savukārt Jelgavas pils vārti un smagnējās ozolkoka durvis allaž būs laipni atvērtas ikvienam interesentam, kurš vēlēsies apmeklēt vienu no vecākajām un lielākajām Latvijas augstskolām, lai iegūtu sev vajadzīgo informāciju par studijām LLU.

Juris Kālis,
LLU Preses daļas vadītājs