25.4 °C, 3 m/s, 53.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLLU atzīmē Ģimenes dienu
LLU atzīmē Ģimenes dienu
15/05/2014

15. maijā Latvijā tiek atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena, kas aicina iedzīvotājus pievērst īpašu nozīmi ģimenei kā vērtībai. Tā ir diena, kad arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) godina ģimenes, kas augstskolas garu un vēsturi veidojušas no paaudzes paaudzē.

Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

15. maijā Latvijā tiek atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena, kas aicina iedzīvotājus pievērst īpašu nozīmi ģimenei kā vērtībai. Tā ir diena, kad arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) godina ģimenes, kas augstskolas garu un vēsturi veidojušas no paaudzes paaudzē.

Viena no tādām ģimenēm ir Lauku inženieru fakultātes (LIF) studentes Rūtas Pucenas radu saime, no kuras daudzi savus studiju gadus izraudzījušies pavadīt tieši LLU. Ģimenes liktenis cieši savijies ar LLU līdz ar Rūtas tēva iestāšanos „hidromeliatoros” 1981. gadā, kur jaunietis iepazinies arī ar Rūtas mammu. Tajā laikā LLU „kokapstrādes tehnologos” studēja arī Rūtas tante, tēva māsa, un krusttēvs, bet topošo agronomu pulkā bija tēva brālis. Arī jaunās ģimenes atvases savu ceļu uz augstāko izglītību turpināja tēva pēdās. Abas Rūtas māsas un brālēns izvēlējās LIF studiju programmu „Zemes ierīcība”, savukārt brālis – „Būvniecību”.  

Savus studiju gadus tā laika LLU Mežsaimniecības un mežtehnikas fakultātē kopš 1958. gada aizvadījis bijušais, ilggadējais AS “Latvijas finieris” vadītājs un LLU Padomnieku konventa priekšsēdētājs Juris Biķis, kurš jau jaunībā vēlējies kļūt par kokrūpnieku. Viņa tēvs Jānis Biķis no 1945. līdz 1950. gadam bijis dekāns Mežsaimniecības un mežtehnika fakultātē, kā arī Zemes ierīcības un Hidromeliorācijas fakultātē, bet dēli – Jānis un Uldis – apguvuši meža nozares programmas, iegūstot kokrūpnieka un mežsaimnieka specialitāti.

Arī LLU Studiju daļas vadītājas Rasmas Milleres jaunības gadi aizvadīti tieši šajā universitātē. 1976. gadā viņa sapratusi, ka noteikti jāizmanto iespēja apgūt augstāko izglītību un izvēlējusies studēt nepilna laika studiju programmā „Ekonomika un organizācija” tā laika Ekonomikas fakultātē (EF). Mammas pēdās devusies arī R.Milleres meita Alija, kas EF izvēlējās apgūt grāmatvedību. Savukārt vecmāmiņas pārliecība, ka puišiem jāmācās inženierzinātnes, kļuva par galveno iemeslu mazdēla Riharda, Alijas dēla, izvēlei studēt LIF būvniecības specialitātē, kuru jaunietis šogad jau absolvēs.

Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) Klīniskā institūta docents Agris Ilgažs vidusskolu absolvējis kā teicamnieks, taču pēc tam nezinājis, kur mācīties tālāk. Pēc brālēna Jura, kurš tolaik studēja VMF, ieteikuma A.Ilgažs arī savu nākotni izvēlējās saistīt ar veterinārmedicīnu. Tieši studiju gados A.Ilgažs satika savu sievu Aiju. LLU pašlaik studē arī Ilgažu ģimenes atvases – meita Linda apgūst veterinārmedicīnu, bet otra meita Evelīna un dēls Artūrs – būvinženieriju.

Informācija sagatavota
LLU