25.8 °C, 1.7 m/s, 61.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLLU galvenajai sporta būvei – 40
LLU galvenajai sporta būvei – 40
09/03/2006

Minētās būves celtniecību iesāka 1958. gadā, drīz pēc toreizējās Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas pārcelšanās no galvaspilsētas un Jelgavu. Taču naudas līdzekļu trūkuma dēļ celtniecības darbus nācās uz ilgāku laiku pārtraukt un tikai 1966. Gadā, tolaik Jelgavā modernākā sporta būve ar slēgto peldbaseinu, vēra durvis augstskolas studentiem, darbiniekiem un pilsētas iedzīvotājiem.

Sporta nama celtniecība notika toreizējā rektora, profesora Pāvila Zariņa stingrā uzraudzībā, kurš pats bija aktīvs slēpotājs un ūdens tūrisma piekritējs, bet tagad vecumdienas vada Tukuma apkaimē. Tā kā ārpus Rīgas slēgtie peldbaseini tolaik bija liels retums, Jelgava maz pamazām kļuva par nozīmīgu peldēšanas sporta centru visā Latvijā un tāda tā ir vēl tagad. LLU sporta namā, kur mājvietu radusi arī pilsētas specializētā Peldēšanas sporta skola, izauguši un Latvijas vārdu pasaulē nesuši tādi pazīstami peldētāji – olimpieši kā Arsens Miskārovs, Agnese Ozoliņa, Andrejs Dūda un Guntars Deičmans. Pēdējais no viņiem, tāpat kā vieglatlēte Laura Luderika, pērnajā gadā atzīti par LLU gada sportistiem.

Lauksaimniecības universitāte, pateicoties tam, ka tai pieder savs sporta nams, peldbaseins ar vienu no modernākajām elektroniskajām laika fiksācijas iekārtām Baltijas valstīs, stadions un Zirgkopības mācību centrs Ozolnieku novadā, ir viena no nedaudzajām augstskolām valstī, kur pirmā un otrā kursa studentiem sporta nodarbības ir obligātas, bet vecāko kursu studentiem rastas iespējas nodarboties gandrīz 20 dažādās sporta sekcijās. Tradicionāli septembrī universitātē risinās jauno pirmkursnieku sacensības 10 sporta veidos, bet studiju gada garumā visu studentu universiāde 16 sporta veidos. Tāpat vasaras sākumā LLU tradicionāli rīko 1001. nakts sacensības trešā kursa studentiem, kuri tieši tik ilgu laiku aizvadījuši Jelgavas studentu saimē.

Bez tam lielu popularitāti iemantojušas Latvijas augstskolu studentu sporta sacensības, kas ik rudeni LLU risinās Studentu svētku ietvaros. Kopš pērnā gada tajās piedalās arī lauksaimniecības arodizglītības iestāžu audzēkņi. Tāpat augstskolas sporta dzīvē nozīmīgu vietu ieņem gadskārtējais aerobikas festivāls un starptautiskais turnīrs “Saulgrieži”, kas domāts veterānu volejbola komandām.

40. jubilejas priekšvakarā LLU sporta namā pabeigti vērienīgi remonta darbi, kuru kopējās izmaksas sastāda aptuveni 250 000 latu. Rekonstruētas nama sporta zāles, peldbaseina un administratīvā korpusa jumts, izbūvēta jauna vēdināšanas sistēma, veikta galvenās sporta zāles logu nomaiņa, uzlabots fasādes krāsojums. Tālab jubilejas svinības ritēs īpaši priecīgā noskaņojumā. Tajās aicināti piedalīties sporta nama un Sporta katedras bijušie darbinieki, universitātes vadība un pašvaldību pārstāvji, kā arī sadarbības partneri no dažādām ražošanas firmām un sporta organizācijām. Viesu vidū būs arī sporta nama pirmais direktors, viens no Jelgavā redzamākajiem sporta veterāniem Jānis Raģis. Savukārt 11. martā LLU sporta namā notiks Latvijas augstskolu darbinieku sporta dienas “Jampadracis 2006” pasākumi ar sacensībām 10 sporta veidos un plašu atpūtas programmu.

Juris Kālis,
LLU Preses daļas vadītājs