22.1 °C, 1.6 m/s, 68.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLLU Meža fakultātē izstādīs medību trofeju
LLU Meža fakultātē izstādīs medību trofeju
21/02/2005

Tas ir notikums, kam ar lielu rūpību gatavojas visi tuvākās apkaimes mednieku kolektīvi, bet it sevišķi lauksaimniecības augstskolas mednieki kā no darbinieku, tā studentu vidus.

Izstādē būs aplūkojamas trofejas, kas iegūtas 2000. gadā un vēlāk. Mednieki ir aicināti iesniegt gan nenovērtētas, gan, uzrādot attiecīgu dokumentu, jau agrāk novērtētas trofejas, kā arī anomālos ieguvumus, kas nepretendē uz medaļām. Tāpat var iesniegt trofejas, kas iegūtas citās valstīs.

Tradicionāli reģionālajā izstādē medību speciālisti un citi interesenti varēs vērtēt staltbriežu, aļņu un stirnu āžu ragus, meža kuiļu ilkņus, dzīvnieku galvaskausus, ādas un citas trofejas.

Trofeju pieņemšana izstādei turpināsies līdz trešdienai, 23.februārim.

Medību trofeju izstādes pēdējā dienā – 5. martā universitātes galvenajā ēkā – Jelgavas pilī pulksten 10 sāksies centra organizētais seminārs visas Latvijas medniekiem.

Tā dalībniekus paredzēts iepazīstināt ar Medību saimniecības attīstības fonda finansētajiem projektiem, kas saistīti ar lielo plēsēju monitoringu, jauna bukleta “Medības Latvijā” izdošanu, pārvietojamās mednieku apmācības bāzes izveidi, starptautiskās sadarbības paplašināšanu un citām aktivitātēm. Tāpat seminārā iecerēts runāt par mednieku un medību vadītāju mācību organizēšanu, staltbriežu un stirnu populāciju veidošanu un vēl citiem jautājumiem.

Jelgavas reģionālo medību trofeju izstādi rīko Valsts Meža dienesta vietējā virsmežniecība, Latvijas Mednieku asociācija un jaunizveidotais LLU Meža fakultātes Meža zinātnes un tālāk izglītības centrs, kas jau ar dibināšanas pirmajām dienām izvērsis aktīvu darbību dažādu kursu un semināru organizēšanā.

Ar centra gādību jau notikuši nedēļu ilgi kursi augoša meža vērtēšanā ar praktisko apmācību. Tos apmeklējis ducis interesentu, kuri turpmāk vēlas nopietni darboties šinī jomā.

Līdztekus jau pieminētajām aktivitātēm, centrs marta sākumā plāno organizēt jauno mednieku apmācības kursus pēc 40 stundu programmas. Reizē ar teorētiskajām zināšanām kursanti varēs apgūt arī praktiskās iemaņas, bet kursu noslēgumā saņemt dokumentu, kas turpmāk noderēs, lai piekļūtu pie valsts eksāmena kārtošanas mednieka apliecības iegūšanai. Svarīgi, ka kursus organizēs dalībniekiem pieņemamos laikos un no tālienes atbraukušajiem piedāvās arī naktsmītnes.

Informāciju sagatavoja Juris Kālis,
LLU Preses daļas vadītājs