-3.5 °C, 1.9 m/s, 91.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLLU notiks šajā gadā pēdējais izlaidums
LLU notiks šajā gadā pēdējais izlaidums
11/07/2008

Piektdien, 11. jūlijā pulksten 14 Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Jelgavas pilī notiks pēdējais izlaidums šajā gadā. Universitātes diplomu par maģistra grāda iegūšanu projektu vadībā pirmo reizi saņems 37 Sociālo zinātņu fakultātes absolventi.

Minētā nepilna laika studiju programma ir viena no jaunākajām Lauksaimniecības universitātē un tā akreditēta tikai šinī gadā. Tādējādi šie ir pirmie absolventi, kuri pēc divu gadu studijām ieguvuši ne tikai maģistra grādu, bet arī projektu vadītāja kvalifikāciju. Daudzi no viņiem jau tagad strādā par vadošajiem speciālistiem valsts pārvaldes institūcijās, komercsabiedrībās un lauku pašvaldībās, piedalās ne tikai projektu izstrādāšanā un ieviešanā, bet sniedz arī konsultācijas Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansējuma izmantošanā un ES likumdošanas jautājumos. Jaunajā studiju gadā fakultātē minētajā programmā plānots uzņemt citus aptuveni 50 nepilna laika maģistrantūras studentus.

Pavisam Lauksaimniecības universitātes deviņas fakultātes šinī gadā absolvējuši 1 339 jaunie speciālisti. No tiem pamatstudijas beiguši 1 077, bet maģistrantūru – 262. Lielākie ielaidumi šogad bijuši Ekonomikas, Sociālo zinātņu, Meža un Tehniskajā fakultātē. Universitātes Ekonomikas fakultāti ar izcilību absolvējusi un bakalaura grādu ekonomikā ieguvusi Ance Ozoliņa no Engures, kura nolēmusi turpināt studijas arī maģistrantūrā.

Absolventu vidū ir 16 dažāda veida stipendiāti, kuri universitātes kolektīva un darba devēju atzinību izpelnījušies gan par labām sekmēm mācībās, gan par pētniecisko darbu un sabiedrisko aktivitāti. Starp šī gada absolventiem ir Kārļa Ulmaņa stipendiātes, ekonomistes Aļona Vološčuka un Zane Vīgante, kā arī mājas vides un informātikas izglītībā speciāliste Ilze Jansone. Savukārt Jāņa Čakstes tikai otrās stipendijas saņēmēja godā ir bijis Meža Fakultātes Kokapstrādes studiju programmas absolvents Mārtiņš Andžs, bet LLU Senāta stipendiāti ir bijuši jaunās veterinārārstes Marina Žagata un Anastasija Gorkina, kā arī organizāciju un sabiedrības pārvaldes sociologs Andrejs Solopenko. Vēl universitātes ļaudis lepojas ar vairākiem J.un M.Kāvušu fonda, firmas „De Laval” un SIA „Kesko Agro” stipendiātiem.

Juris Kālis,
LLU Preses daļas vadītājs.
Tālrunis 63028085, 29144960.