14.7 °C, 3.6 m/s, 74.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaLLU pasniegta Jelgavas pilsētas domes balva
LLU pasniegta Jelgavas pilsētas domes balva
11/09/2020

Kopš 2018. gada divas reizes gadā jaunie doktoranti un maģistranti, kuri veikuši Jelgavas un Zemgales reģiona attīstības zinātniskos pētījumus, var pretendēt uz Jelgavas pilsētas domes balvu studējošajiem. 11. septembrī, Jelgavas pilī norisinoties Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas pilnsapulcei, balva tika pasniegta Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes profesionālās maģistra studiju programmas “Uzņēmējdarbības vadība” maģistrei Sanitai Betherei.

S.Bethere izstrādājusi maģistra darbu par reģiona kultūras jomā strādājošo motivāciju ietekmējošajiem faktoriem un vērtībām paaudžu kontekstā. Pamatojoties uz veiktā pētījuma rezultātiem, izstrādāta SVID (stipro un vājo pušu, iespēju un draudu) analīze ar stratēģijām un divi attīstības scenāriji cilvēkresursu iesaistei un noturēšanai darbavietā. “Absolvēju janvārī un darbs bija ļoti augsti novērtēts aizstāvēšanā, tomēr bija liels pārsteigums, ka LLU tieši manu darbu virza konkursam. Tas noteikti ir augsts novērtējums un darbs nav tapis velti. Es nekad neredzu jēgu rakstīt par kaut ko, kas nebūtu praktiski arī izmantojams, un darba izstrādē gūto pieredzi un zināšanas patiešām izmantoju praktiski, jo arī pati strādāju kultūras jomā,” stāsta autore. Jāpiebilst, ka pateicība tika izteikta arī maģistra darba vadītājai asociētai profesorei Lāsmai Līcītei-Ķurbei.

 

Balvas ieguvēju sveica Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības programmā Jurijs Strods, kurš atklāja, ka vienmēr ir prieks redzēt jaunos censoņus, kuri atrod iespējas tur, kur citi tās neredz, kā arī uzsvēra to, cik nozīmīga ir LLU loma Jelgavas attīstībā.

 

Jelgavas pilsētas domes balva tiek piešķirta divas reizes gadā jaunajiem doktoriem vai maģistrantiem, kuri konkursa pieteikuma iesniegšanas brīdī nav vecāki par 35 gadiem un kuru pētījums sekmē uzņēmējdarbības idejas īstenošanu, sniedz ieguldījumu Jelgavas pilsētas vai Zemgales reģiona lauku attīstības zinātniskajos pētījumos, kas veicina lauku attīstību, to modernizāciju, uzņēmējdarbību laukos, kā arī ir zinātniskās publikācijas vispāratzītos zinātniskos izdevumos.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē