19.1 °C, 1.8 m/s, 94 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaLLU pilnveido biozinātņu un tehnoloģiju pētījumiem nepieciešamo infrastruktūru
LLU pilnveido biozinātņu un tehnoloģiju pētījumiem nepieciešamo infrastruktūru
16/10/2019

Šodien, 16.oktobrī, tika atklāts augu aizsardzības zinātniskais institūts “Agrihorts” Paula Lejiņa ielā 2, kā arī Biotehnoloģiju zinātniskās laboratorijas Viedo tehnoloģiju nodaļa un Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļa Rīgas ielā 22.

LLU turpina attīstīt zinātnes infrastruktūru Jelgavā un veido koncentrētu biozinātņu un tehnoloģiju zinātnisko centru, lai īstenotu nacionālā un starptautiskā līmenī nepieciešamos pētījumus biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs. 2019. gadā noslēgušies atjaunošanas darbi trīs pētniecībai nozīmīgos objektos, kas atrodas Jelgavas Pārlielupes daļā.

 

Pulksten 10 tika atklātas LLU Augu aizsardzības zinātniskā institūta telpas Paula Lejiņa ielā 2, Jelgavā. Augu aizsardzības zinātniskais institūts (Agrihorts) LLU ietvarā darbību veic nepilnu gadu, taču pārstāv vairāk nekā 100 gadus ilgas augu aizsardzības pētniecības tradīcijas. Jaunajās telpās institūts sācis strādāt šogad pēc Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centra konsolidācijas. Institūta telpu atjaunošanā ieguldīti EUR 1,4 milj., bet zinātniskā inventāra iegādē EUR 400 tūkst. Turklāt blakus ēkai izveidota pilotsiltumnīca eksperimentu īstenošanai.

 

Savukārt pulksten 11 tika atklātas LLU Biotehnoloģiju zinātniskās laboratorijas Viedo tehnoloģiju nodaļas un Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas telpas Rīgas ielā 22. Abas nodaļas izvietotas vēsturiskajā ratnīcas ēkā Valdekas pils kompleksā un paredzētas visu LLU pārstāvēto zinātņu nozaru fundamentālajiem pētījumiem un zināšanu pārnesei.  Ēkas atjaunošanā ieguldīts finansējums EUR 850 tūkst. apmērā.

 

LLU zinātniskās infrastruktūras pilnveide norisinās universitātes īstenotajā projektā “LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju pētniecības, attīstības infrastruktūras un institucionālās kapacitātes stiprināšana”. Tā gaitā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu līdz 2021. gadam zinātniskajā infrastruktūrā tiks ieguldīti 16,7 miljoni eiro. Projektu LLU īsteno kopā ar sadarbības partneriem – Dārzkopības institūtu un Agroresursu un ekonomikas institūtu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU)